Stal Mielec – Odra Opole. Lider zatrzymany

Piłkarze Odry Opole zremisowali wyjazdowe starcie z liderującymi zawodnikami Stali Mielec 1:1.

Od pierwszych minut mecz był bardzo wyrównany i mimo kilku okazji bramkowych w pierwszej połowie gole nie padły.

W drugiej części gry niepodziewanie to Odra wyszła na prowadzenie. Czyżycki zapoczątkował świetną akcję środkiem boiska i precyzyjnym podaniem obsłużył Arkadiusza Piecha. Ten zachował zimną krew i płaskim uderzeniem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Mielczanie zdołali doprowadzić do wyrównania, na kilka minut przed końcem meczu. Akcję rozpoczął Dadoka, który chcąc strzelić, nieczysto trafił w piłkę, jednak futbolówka dotarła w pole karne, gdzie Grzegorz Tomasiewicz zdobył wyrównującego gola.

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie. Piłkarze Odry zdobyli na trudnym terenie cenny punkt i mogą czekać na kolejny mecz, w którym zmierzą się u siebie z zawodnikami Wigier Suwałki.

Stal Mielec – Odra Opole 1:1 (0:0)

0:1 Piech, 73 min
1:1 Tomasiewicz, 88 min

Stal Mielec: Wrąbel – Stasik, Mateusz Żyro, Bodzioch, Getinger – Urbańczyk (56. Domański), Tomasiewicz – Prokić, Mak, Nowak (75. Bielak) – Michał Żyro (75. Dadok)

Odra Opole: Kuchta – Tabiś (76. Mikinic), Kamiński (46. Kostrzycki), Żemło, Winiarczyk – Czyżycki – Czernysz, Bonecki, Niziołek, Janus – Piech (81. Skrzypczak)