Starcie żużlowych tytanów w Pile

– Okres przygotowawczy do imprezy docelowej (Monster Energy FIM Speedway of Nations) jest krótki. Maj będzie pracowity, a spotkania towarzyskie mają za zadanie wykreować zawodników, którzy wystartują podczas finałowych zmagań we Wrocławiu. Z pewnością jest kilku kandydatów na te miejsca. Cieszymy się, że możemy pojawić się w Pile, w domowym mieście Jarosława Hampela, który na tutejszych kibiców działa jak magnes – powiedział Karol Lejman, prezes One Sport.

Majowe starcie, nie bez powodu okraszone jest mianem „starcia tytanów”. Po obu stronach barykady mamy wielu medalistów mistrzostw świata, a obie reprezentacje mogą pochwalić się medalami Drużynowego Pucharu Świata.

Reprezentacja Australii, zwana potocznie „Kangurami”, jest jednym z najpoważniejszych rywali żużlowej reprezentacji Polski w ostatnich latach.

Spotkanie w Pile będzie trzecią potyczką pomiędzy obiema reprezentacjami w ostatnich latach.

– Cieszę się, że powierzono nam organizację takich zawodów. Organizacyjnie wszystko będzie tak, jak być powinno. Taki mecz należy się naszym kibicom, którzy licznie zapełniają stadion podczas spotkań ligowych. Nasz tor sprzyja walce, więc będą emocje. Zdecydowanie, ogromnym plusem jest występ miejscowego bohatera, Jarosława Hampela – powiedział Tomasz Żentkowski, wiceprezes Euro Finnance Polonii Piła.

W 2014 roku, podopieczni Marka Cieślaka pokonali zawodników Marka Lemona 54:39. W poprzednim sezonie, obie reprezentacje spotkały się w Krakowie. Kibice byli świadkami kolejnego zwycięstwa Biało – czerwonych, tym razem w stosunku 49:41.

Żużlowcy z Antypodów rokrocznie walczą o medale zarówno w zawodach drużynowych, jak i indywidualnych. W składzie desygnowanym prze Marka Lemona nie mogło zabraknąć indywidualnych mistrzów świata.

– Australijczycy przystąpią do tego spotkania w najsilniejszym składzie. Trener Mark Lemon desygnował mistrzów świata: Jasona Doyle’a, Chrisa Holdera oraz Maxa Fricke’a. Takie zestawienie gwarantuje wielkie sportowe emocje – dodał Lejman.

1 Jason Doyle
2 Nick Morris
3 Max Fricke
4 Chris Holder
5 Rohan Tungate
6 Sam Masters

Z kolei podopieczni Marka Cieślaka, będą chcieli z przytupem rozpocząć nowy sezon, który z racji stojących przed nimi wyzwań zapowiada się bardzo interesująco. Majowy mecz, będzie pierwszym starciem Żużlowej Reprezentacji Polski w tym sezonie. Spotkanie w Pile, będzie jednym z etapów selekcji kadry prowadzonej przez Marka Cieślaka, przed czerwcowym finałem rozgrywek Speedway
of Nations.

9 Jarosław Hampel
10 Przemysław Pawlicki
11 Patryk Dudek
12 Krzysztof Kasprzak
13 Maciej Janowski
14 Bartosz Zmarzlik

Mecz Polska vs Australia odbędzie się w Pile, 1 maja 2018 roku o godzinie 18:00.

Ceny biletów:

Bilet normalny – 30 zł
Bilet ulgowy – 20 zł (młodzież szkolna z ważną legitymacją, studenci do 26 roku życia, kobiety,
emeryci powyżej 65 roku życia, renciści), Dzieci do lat 7 – wstęp wolny; Program zawodów – 10 zł