Starzy „znajomi” z ROW-u

Odra Wodzisław Śląski w sparingu z Polonią Łaziska Górne testowała nowych zawodników.


W piątek wieczorem piłkarze Odry Wodzisław Śląski pokonali w meczu sparingowym rozegranym na bocznym boisku Stadionu Śląskiego IV-ligową Polonię Łaziska Górne 2:1. Bramki dla drużyny trenera Łukasza Targiela zdobyli Wojciech Wenglorz oraz wypożyczony z Olimpii Grudziądz Mateusz Flak.

W zespole z Wodzisławia Śląskiego grało kilku sprawdzanych zawodników. Wśród nich był bramkarz Artur Sip, który 31 marca skończy 18 lat. Jest zawodnikiem GKS-u Tychy. Zagrał również 18-letni obrońca GKS-u Jastrzębie, Adam Fojcik, który nie zdążył jeszcze zadebiutować w I lidze. Innym testowanym obrońcą był 21-letni Piotr Jakubowski. Jest wychowankiem KS Żory, jako junior grał w Podbeskidziu Bielsko-Biała i Górnika Zabrze. Latem 2019 roku trafił do III-ligowego ROW-u 1964 Rybnik, ale zagrał w nim tylko 4 mecze ligowe. Potem został wypożyczony do Unii Janikowo (14 występów w 3. lidze, dwa gole… samobójcze w meczu z Gwardią Koszalin). W rundzie jesiennej bieżącego sezonu grał ponownie w ROW-ie, ale w 4. lidze.

Innym zawodnikiem wcześniej związanym z rybnickim klubem, który w piątek pojawił się w koszulce Odry, jest niespełna 20-letni napastnik, Wiktor Piejak. Jest wychowankiem Górnika Pszów, potem grał w ROW-ie i w drużynie juniorów słowackiej Żyliny. W 2. lidze w barwach ROW-u rozegrał 5 meczów, a w III lidze – 27 spotkań, w których zdobył dwie bramki. Od roku jest zawodnikiem Wieczystej Kraków.

Łukasz Sosnowski

Na zdjęciu: Wiktor Piejak (z lewej) być może zamieni Wieczystą Kraków na Odrę Wodzisław.

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus