Starzy znajomi

Z powodu kontuzji czołowych obrońców, trener JKH GKS Jastrzębie Robert Kalaber nie mógł w ostatnich meczach wystawić czterech pełnych piątek. Absencja Jana Homera, Jakuba Grofa i Macieja Sulki sprawiła, że na obronie grywali nominalni napastnicy, albo grały trzy pary obrońców względnie 7 hokeistów, z których jeden był „wahadłowy”.

Działacze z Jastrzębia nie zamierzali czekać z założonymi rękami na rozwój wydarzeń i postanowili zaangażować dwóch nowych defensorów. Nowi to termin umowny, bo obaj hokeiści w przeszłości grali już w JKH. Pierwszym z nich jest 28-letni Krzysztof Kantor, który grał w Jastrzębiu w sezonie 2014/2015 i zdobył z zespołem tytuł wicemistrza Polski. W tym sezonie doświadczony obrońca grał w Automatyce Gdańsk, która przed kilkoma tygodniami rozwiązała z nim kontrakt. Wszystko wskazuje na to, że Kantor w drużynie Roberta Kalabera zagra już w dzisiejszym meczu z Podhalem Nowy Targ.

Drugim nowym nabytkiem jastrzębian będzie 25-letni Vladimir Lukaczik. Słowak w przeszłości również występował w zespole JKH – w sezonach 2015/16 i 2017/18. Ostatnio był zawodnikiem szwedzkiego klubu Vasby IK. Do dyspozycji trenera Kalabera jego rodak powinien być już w przyszłym tygodniu.