Dariusz Dudek wraca do Zagłębia Sosnowiec. Stare rozwiązania są najlepsze?

Podczas konferencji prasowej, która odbędzie się na zapleczu budowy nowego stadionu w Sosnowcu klub oficjalnie poinformuje, że Dariusz Dudek wraca do Zagłębia.

Dudek pracował w Sosnowcu od 21 sierpnia 2017 roku do 8 października 2018 roku. W tym czasie wprowadził Zagłębie do ekstraklasy. Jednak musiał pożegnać się z klubem po 11 kolejkach. W tym czasie na boiskach ekstraklasy jego zespół wygrał tylko jeden mecz.

Dariusz Dudek bez pracy nie pozostał zbyt długo. Tydzień po odejściu z Zagłębia Sosnowiec został szkoleniowcem GKS-u Katowice, którego barw przed laty bronił jako piłkarz. Jego przygoda z Katowickiem klubem zakończyła się spadkiem GieKSy do II ligi. Jeśli dodamy do tego fakt, że Zagłębie na koniec sezonu 2018/2019 opuściło szeregi ekstraklasy to Dudek zaliczył dwa spadki w jednym sezonie.

Ponoć gorzej już być nie może, dlatego zdecydowano, że Dariusz Dudek wraca na Ludowy. Co ciekawe jego asystentem ma zostać Sebastian Dudek, były piłkarz Zagłębia Sosnowiec, lider drużyny w latach 2014-2017. Z pewnością w Sosnowcu zasłynął konfliktem z ówczesnym trenerem Piotrem Mandryszem, który miał miejsce jesienią 2016 roku. Na początku rundy wiosennej sezonu 2016/2017 wraz z Krzysztofem Markowskim odsunięto go od pierwszego składu. Celem nowego-starego trenera będzie walka o czołową szóstkę na koniec sezonu.

Zobacz jeszcze: Zagłębie Sosnowiec zdoła się utrzymać? Piłkarze zapowiadają, że tak.

https://sportdziennik.com/pilkarze-zaglebia-apeluja-jeszcze-nas-nie-skreslajcie/

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ