Stilon Gorzów Wielkopolski. Ukrainiec zakontraktowany

W sobotę beniaminek grupy III trzeciej ligi, Stilon Gorzów Wielkopolski, obchodził jubileusz 75-lecia istnienia klubu.

W minioną sobotę, 2 lipca, odbyły się obchody 75-lecia Klubu Sportowego Stilon Gorzów. Na zakończenie tej niezwykle udanej imprezy odbył się mecz Stilon i Przyjaciele kontra Reprezentacja Artystów Polskich. Trwał on 80 minut (dwa razy po 40 minut). Artyści triumfowali 6:2, prowadząc do przerwy 3:0. Cztery bramki dla zwycięzców zdobył Grzegorz Gil, po jednym golu dołożyli Jan Grobliński i Patryk Czerniejewski, natomiast dla Stilonu oba gole strzelił Maciej Malinowski.

Wcześniej, podczas uroczystej, urodzinowej sesji Rady Miasta, Odznaki Honorowe Miasta Gorzowa otrzymali trzej byli piłkarze Stilonu: Zenon Burzawa, Józef Ludniewski i Artur Andruszczak.

W poniedziałek działacze Stilonu obwieścili, że ich nowym zawodnikiem został 30-letni (urodzony 5 czerwca 1992 roku w Kachowce) Ukrainiec Maksym Bogdanow. Nowy nabytek beniaminka III ligi jest środkowym pomocnikiem, w I lidze ukraińskiej rozegrał 32 mecze, w których strzelił 4 gole i miał dwie asysty. Ponadto ma na koncie 6 meczów w Pucharze Ukrainy (1 gol) oraz aż 199 meczów w drugiej lidze i 23 bramki.

Jest wychowankiem klubu Olimpik Donieck, ponadto grał w Makiejewce, rosyjskim zespole FK Sewastopol 2 oraz ukraińskich zespołach Nowa Kachowka, Nikipol NPHU, Kremiń Krzemieńczuk, Myr Gornostajiwka, SK Tawrija Symferopol.

Na zdjęciu: Ukraiński pomocnik Maksym Bogdanow (z lewej) jest pierwszym letnim wzmocnieniem Stilonu Gorzów Wielkopolski.