Loty w Oberstdorfie: Kubacki na podium. Stoch i Żyła „przegrali” z wiatrem

Pierwsze loty w Oberstdorfie już za nami. I trzeba przyznać, że nasi reprezentanci mogą być zadowoleni. Warto jednak dodać, że biało-czerwoni mogli mieć apetyty na zgarniecie „pełnej puli”…

W pierwszej serii w „10” mieliśmy czwórkę Polaków. Kamil Stoch uzyskał 233 m i prowadził. Skoczył o trzy metry mniej od Żyły (tuż za Stochem), ale jego skok był znacznie ładniejszy stylowo i oddany ze skróconego rozbiegu o dwie belki. Trzeci był Austriak Stefan Kraft – 222,5 m i 15 pkt straty do lidera. Dawid Kubacki natomiast oddał skoki na odległość 221,5 m , a Jakub Wolny – 223, ustanawiając swój rekord życiowy.

Ostatecznie zarówno Stochowi jak i Żyle nie udało się utrzymać świetnego miejsca. Obaj trafili na bardzo mocny wiatr wiejący z tyłu, co na skoczniach „mamucich” sprawia, że można zapomnieć o dalekich lotach. Stoch skoczył tylko 197 m (ostatecznie 5 miejsce), Żyła natomiast 207, 5 m (4. miejsce).

Na duże pochwały zasłużył natomiast Dawid Kubacki, który po skoku na 218 metr awansował na drugie miejsce. Do Timiego Zajca, zwycięzcy piątkowych zawodów zabrakło mu zaledwie 5,2 pkt.

Niestety, świetnego miejsca nie udało się utrzymać Jakubowi Wolnemu, który zepsuł skok i ostatecznie konkurs ukończył na 25. miejscu.

 

Credit: Krzysztof Porebski / PressFocus

 

 

Komentarze