Stoch wycofany!

Kamil Stoch nie wystartuje w nadchodzący weekend w konkursach Pucharu Świata w Lake Placid. Taką decyzję, w związku ze słabą dyspozycją trzykrotnego mistrza olimpijskiego, podjął – po konkursach w Willingen – Thomas Thurnbichler, trener reprezentacji Polski.


– Kamil wraca do domu i tam zostanie. Z wypoczętą głową może startować ponownie. Z czystą kartą, ze świeżym spojrzeniem. Wszyscy znamy Kamila. On nigdy się nie poddaje – powiedział po niedzielnych zawodach opiekun naszej drużyny narodowej.

Jakie są przyczyny słabszej postawy Kamila Stocha w ostatnich konkursach.

– Coś bardzo niedobrego stało się z techniką. Szukamy klucza, by odwrócić te skoki. Dziś zdecydowaliśmy się na ekstremalny ruch, coś zupełnie innego. Miałem czuć się ekstremalnie w pozycji i trakcie odbicia z progu, wóz albo przewóz. Na sam koniec ryzyko należy do mnie, nie było innego wyjścia – powiedział po niedzielnym, bardzo nieudanym skoku kwalifikacyjnym (100,5 metra) najbardziej utytułowany z naszych skoczków. Po odległości widać było, że ryzyko nie opłaciło się. Dlatego wydaje się, że decyzja podjęta przez sztab szkoleniowy, by nie jechać do Stanów Zjednoczonych, jest słuszna.


Fot. Grzegorz Granica / PressFocus