Miasto podwyższyło o 4 mln zł kapitał Stomilu Olsztyn

W uzasadnieniu uchwały napisano, że emisja nowych akcji i podniesienie kapitału zakładowego spółki poprzez wniesienie przez miasto wkładu pieniężnego w wysokości 4 mln zł ma umożliwić jej m.in. wywiązanie się ze zobowiązań wobec zawodników, pracowników i podmiotów zewnętrznych. Co najmniej połowa tej kwoty będzie przeznaczona na restrukturyzację długów. Uregulowanie zaległości jest warunkiem uzyskania przez Stomil licencji PZPN na grę w rozgrywkach 1. ligi w sezonie 2019/2020.

Dokapitalizowanie ma pomóc ustabilizować sytuację finansową i podnieść wiarygodność olsztyńskiego pierwszoligowca, który przed rozpoczęciem rundy wiosennej był na skraju bankructwa. Decyzja radnych ma związek z próbą pozyskania strategicznego inwestora dla spółki, której właścicielem jest obecnie miasto.

Bukowa nadal nieodczarowana

Według prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza potencjalny inwestor, którym jest Michał Brański, chce przejąć 85 proc. akcji. Strony negocjują jeszcze warunki i projekt umowy. Jak mówił w środę Grzymowicz, wstępne warunki postawione przez inwestora to spłacenie długów, które spółka wygenerowała do 25 lutego 2019 r. oraz wsparcie klubu z budżetu miasta kwotami po 2 mln zł w tym i przez dwa kolejne lata.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ