Stracili Górskiego

Jeden z kluczowych zawodników Lechii Zielona Góra odchodzi do klubu pierwszoligowego.


W rundzie jesiennej niespełna 31-letni (urodzony 16 marca 1992 roku) obrońca Sebastian Górski był jednym z kluczowych zawodników Lechii Zielona Góra. W rundzie wiosennej trener trzecioligowca Andrzej Sawicki nie będzie mógł już korzystać z usług wychowanka Celulozy Kostrzyn, ponieważ odchodzi on do klubu z zaplecza ekstraklasy, lecz nazwa nowego pracodawcy nie jest jeszcze znana. O odejściu Górskiego z Lechii poinformowało Radio Zielona Góra. Według nieoficjalnych ustaleń w grę wchodzi przeprowadzka do Chrobrego Głogów lub Zagłębia Sosnowiec.

Sebastian Górski większość swojej seniorskiej kariery spędził w Zielonej Górze, zakładając koszulki Lechii, UKP, Falubazu i ponownie w Lechii. Po rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 opuścił Winny Gród i wraz z Szymonem Kobusińskim przeniósł się do pierwszoligowej Puszczy Niepołomice. Tam w ciągu półtora roku rozegrał 36 spotkań w Fortuna 1. Lidze. Latem ubiegłego roku wrócił na „stare śmieci”, czyli do Lechii, w której rozegrał w III lidze 11 meczów i strzelił w nich jednego gola (w zwycięskim 5:0 meczu z Odrą Wodzisław Śląski). Poza tym zagrał w 3. meczach Pucharu Polski, strzelając w nich jedną bramkę. Było to bardzo ważne trafienie, ponieważ gol padł w dogrywce (100 min.) starcia Lechii z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1) i zdecydował o awansie zielonogórzan do drugiej rundy rozgrywek. Był on również jednym z egzekutorów w konkursie rzutów karnych podczas zwycięskiego pojedynku z Radomiakiem.

Rok 2023 przyniesie kibicom piłki nożnej w Zielonej Górze nie lada wydarzenie, jakim jest zaplanowany na 1 marca mecz Lechii z Legią Warszawa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski. Wielce prawdopodobne jest, że pojedynek ten obejrzy pięć tysięcy osób. Zielonogórski klub ogłosił bowiem, że czyni starania, by była to impreza masowa (we wcześniejszych pucharowych potyczkach Lechii na trybunach mogło zasiąść tylko 999 widzów). Potwierdził to na antenie Radia Zielona Góra dyrektor ds. marketingu Konrad Komorniczak. Przedstawiciel Lechii przyznał, że ostateczna decyzja nie została jeszcze wydana, jednak klub, władze miasta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz służby porządkowe wykonały już sporą część pracy w kierunku spełnienia warunków imprezy masowej.


Na zdjęciu: Konrad Komorniczak, dyrektor Lechii ds. PR poinformował, że Sebastian Górski odchodzi z Lechii Zielona Góra…

Fot. Lechia Zielona Góra – Facebook