Superliga kobiet wraca 9 września

Kobieca najwyższa klasa rozgrywkowa w piłce ręcznej rozpocznie nowy sezon w środę 9 września, drugi w ramach ligi zawodowej.


Odbędzie się w niezmienionym, 8-drużynowym, składzie. Zespoły czeka do rozegrania 28 serii w czterech rundach. Zwieńczeniem każdej z nich będą hitowe mecze obecnych mistrzyń Polski z wicemistrzyniami, czyli starcia Perły Lublin z Metraco Zagłębiem Lubin. 26 z 28 serii rozegranych zostanie w weekendy, natomiast dwie odbędą się w środy – poza premierową jeszcze nr 25.


Czytaj jeszcze: Ruch czeka na biegłego

Koniec pierwszej rundy zaplanowano na 8 listopada. Dwa tygodnie później przewidziana jest przerwa reprezentacyjna, podczas której biało-czerwone wystąpią na mistrzostwach Europy w Danii i Norwegii (3-20 grudnia). Do ligowych zmagań zespoły powrócą na początku 2021 roku – 9 stycznia. Trzecia runda zakończy się 10-11 kwietnia, koniec sezonu przewidziany jest na sobotę 29 maja.

Najważniejszy mecz w każdej serii będzie można zobaczyć w TVP Sport, w stałym paśmie – w piątki o godzinie 18.00.


Terminarz 1. kolejki – 9.09.: KPR Gminy Kobierzyce – Ruch Chorzów, MKS Perła Lublin – Eurobud JKS Jarosław, Piotrcovia Piotrków Tryb. – Metraco Zagłębie Lubin, Start Elbląg – Młyny Stoisław Koszalin.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Komentarze