Superliga przekłada wtorkowo-środową kolejkę!

W związku z wykrytymi podczas zgrupowania kadry A i B reprezentacji Polski przypadkami koronawirusa COVID-19, Superliga sp. z o.o. Poinformowała o przełożeniu 4 serii rozgrywek PGNiG Superligi, zaplanowana na 6-7 października.


Decyzja spowodowana jest koniecznością przeprowadzenia dodatkowych testów i odbycia kwarantanny wśród kilku drużyn, których zawodnicy brali udział w zgrupowaniu reprezentacji.

Według potwierdzonych informacji pozytywny wynik testów odnotowano – po jednym – w Gwardii Opole, Zagłębiu Lubin i nieoficjalnie w Enerdze MKS Kalisz. Jak informowaliśmy, kadrowicze podczas zgrupowania w Warszawie (21-26 września) mieszkali w otwartym dla innych gości hotelu, w którym odbywało się także wesele.

„Superliga Sp. z o.o. informuje, że zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz wszystkich osób uczestniczących w meczach PGNiG Superligi, jest dla przedstawicieli spółki nadrzędne. (…) W związku z zakażeniami jakie wystąpiły wśród zawodników przebywających na zgrupowaniu reprezentacji Polski, Superliga Sp. z o.o. nie widzi możliwości rozegrania czwartej serii rozgrywek w sposób bezpieczny, określony przygotowanymi wytycznymi zespołu ds. Koronawirusa. Informujemy również, że spółka przygotowując plan rozgrywania sezonu 2020/21, przygotowała rezerwowe terminy na wypadek konieczności przełożenia meczów, tak by rozegrać w pełni wszystkie 26 zaplanowanych serii” – czytamy w oświadczeniu Superligi.

Pozostałe terminy kolejnych serii na razie nie ulegają zmianie; kolejna jest zaplanowana na 10-12 października.

TM/PGNiG Superliga


Fot. Marcin Bulanda / PressFocus