Superpuchar mistrzów Polski siatkarzy – Skra i ZAKSA w finale

PGE Skra Bełchatów i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle awansowały do finału rozgrywanego w Arłamowie (Podkarpackie) turnieju o Superpuchar mistrzów Polski siatkarzy. Skra pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0, a ZAKSA wygrała z Asseco Resovią Rzeszów 3:1.


Zaplanowany na sobotę i niedzielę turniej jest szansą na wywalczenie pierwszego trofeum w nowym sezonie. Zazwyczaj rywalizuje o nie triumfator ligowych rozgrywek oraz zdobywca Pucharu Polski. W tym roku ze względu na brak końcowych rozstrzygnięć zdecydowano się na formułę turniejową, w której biorą udział najbardziej utytułowane zespoły.

W Arłamowie spotkały się cztery najlepsze drużyny ostatniego 20-lecia Polskiej Ligi Siatkówki – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel oraz PGE Skra Bełchatów.

Łącznie zdobyły one 19 tytułów w 20-letniej historii PLS. W sezonie 2019/20 z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki zakończyły się bez wyłonienia mistrza Polski. Skra zdobyła 9 tytułów, ZAKSA – 6, Resovia – 3, a Jastrzębski Węgiel raz.

W sobotę, w pierwszym meczu półfinałowym PGE Skra pokonała Jastrzębski Węgiel 3:0 (29:27, 25:23, 28:26).

Z kolei w drugim spotkaniu Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła Asseco Resovię Rzeszów 3:1 (18:25, 25:23, 25:21, 25:14).


Fot. Rafal Rusek / PressFocus

Komentarze