Superpuchar w Warszawie!

Departament Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN wyznaczył datę i miejsce spotkania o Superpuchar Polski między Legią Warszawa i Rakowem Częstochowa.


Zgodnie z poprzednimi plotkami spotkanie mistrza Polski ze zdobywcą Pucharu odbędzie się 17 lipca o godzinie 20. Na miejsce rozegrania spotkania został wybrany obiekt Legii przy ulicy Łazienkowskiej.

Gospodarze ostatni raz po Superpuchar Polski sięgnęli w 2008 roku pokonując Wisłę Kraków. Łącznie zdobyli go czterokrotnie. 10 razy schodzili z boiska pokonani. Kolejną porażkę do ich konta będzie chciał dopisać Raków. Dla klubu będzie to pierwsze spotkanie o superpuchar w historii. Jego zdobycie byłoby dodatkowym prezentem na stulecie Rakowa.

Ponadto spotkanie z Legią będzie dla częstochowian przetarciem przed zbliżającymi się eliminacjami do europejskich pucharów. Pięć dni po finale superpucharu Raków zmierzy się w drugiej rundzie kwalifikacji do Ligi Konferencji Europy. Legia będzie wtedy już po pierwszym dwumeczu. Zmierzy się w nim z FK Bodo/Glimt.


Fot. Łukasz Sobala / Press Focus