Świerczok bohaterem Piasta

W sobotnim meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:2.

Pierwszego gola zdobyli podopieczni Waldemara Fornalika. Jakub Świerczok był na skraju pola karnego i precyzyjnym strzałem pokonał Dominika Hładuna.

Dominacja Piasta utrzymała się, że kolejne gole zdobywali gospodarze. Najpierw Jewgienij Baszkirow skorzystał z dośrodkowania Sasy Balicia i po strzale głową umieścił piłkę w siatce. Następnie Rosjanin zanotował asystę. Wyłożył piłkę Kamilowi Krukowi, a ten strzałem z kilkunastu metrów wyprowadził Zagłębie na prowadzenie.

W drugiej części gry piłkarze Piasta dążyli go wyrównania, jednak nie mogli znaleźć sposobu na osiągnięcie swojego celu. Konsekwentna gra ostatecznie popłaciła. W 85. minucie meczu Jakub Świerczok oddał uderzenie głową i zdobył gola na 2:2. Warto odnotować, że był to jedyny celny strzał w drugiej połowie tego spotkania.

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice 2:2 (2:1)

0:1 Świerczok, 21 min
1:1 Baszkirow, 33 min
2:1 Kruk, 36 min
2:2 Świerczok, 82 min

Zagłębie Lubin: Hładun – Chodyna, Kruk, Crnomarković, Balić (C) (78. Wójcicki) – Żubrowski (71. Łakomy), Baszkirow, Starzyński (78. Stoch) – Szysz (89. Bartolewski), Dražić (71. Ratajczyk) – Podliński.

Piast Gliwice: Plach – Konczkowski, J. Czerwiński, Huk, Holúbek (75. Jodłowiec) – Lipski (90. Milewski), Sokołowski – Steczyk (46. Pyrka), Alves (55. Żyro), Badia (C) (75. K. Vida) – Świerczok.