Święto w Żywcu, bo mecz z Ruchem Chorzów!

Koszarawa gościć dziś będzie „Niebieskich” w ćwierćfinale Pucharu 100-lecia Śląskiego ZPN.

Mimo że jest środek tygodnia, spodziewamy się dobrej frekwencji. Niestety, w Żywcu nie mamy na co dzień wielkiej piłki, dlatego przyjazd takiej drużyny jak Ruch to spore wydarzenie i duże święto. Na obchody 100- i 105-lecia istnienia zapraszaliśmy Wisłę Kraków. 10 września mieliśmy 110-lecie, dlatego mecz z Ruchem traktujemy jako kolejne jubileuszowe święto – mówi Arkadiusz Oczko, działacz Koszarawy. Stadion, na którym drużyna rywalizuje w klasie okręgowej, może pomieścić 950 osób.

– Nie możemy przyjąć zorganizowanej grupy kibiców gości, ale na fanów Ruchu jesteśmy jak najbardziej otwarci. W ostatnich dniach często zresztą wydzwaniają do nas w sprawie meczu. Zapraszamy każdego. Policja jest poinformowana, jesteśmy zabezpieczeni i… liczymy na sprawienie niespodzianki, bo w DNA każdego sportowca jest chęć wygrywania. Zestawimy optymalny skład, by wywalczyć awans do półfinału i móc podjąć na Alei Wolności kolejną znaną firmę – podkreśla Oczko.

Chorzowianie w Pucharze 100-lecia Śląskiego ZPN wyeliminowali Grunwald Ruda Śląska (10:2) i Unię Świerklaniec (12:0), zaś żywczanie Orła Białego Piekary Śląskie (3:2). – Tydzień temu wyjeżdżaliśmy na ten mecz o 13.30. To „dzika” godzina, chłopaki musieli zamieniać się w pracy albo brać urlopy, bo jesteśmy amatorskim klubem. Na Ruch wszyscy są gotowi, dla każdego udział w takim spotkaniu to coś fajnego – dodaje działacz Koszarawy, która jest wiceliderem żywieckiej klasy okręgowej i po cichu liczy na włączenie się do walki o awans

Początek dzisiejszego meczu o 16.30, kasy zostaną otwarte 2 godziny wcześniej. Cena biletu to 10 złotych.

Fot. Facebook/kskoszarawazywiec

Komentarze