Zobacz
Do góry

Swoboda i Bukowiecki wśród gwiazd

56 reprezentantów Polski wystąpi w mistrzostwach Europy do lat 23, które od dziś do niedzieli odbędą się w szwedzkim Gaevle (11-14 lipca).

W składzie biało-czerwonych jest 30 kobiet i 26 mężczyzn. Zdaniem wiceprezesa PZLA Tomasza Majewskiego polska ekipa może zdobyć około 10 medali. Tytułów bronią Ewa Swoboda na 100 m, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą oraz żeńska sztafeta 4×400 m.

– Wysyłamy do Szwecji całkiem dobry skład – szeroki, ze wszystkimi sztafetami. Jest w reprezentacji kilka gwiazd, więc śmiało możemy się spodziewać medali. Wystarczy spojrzeć na listy i miejsca, które zajmują nasi reprezentanci. Zazwyczaj jest to czołówka. Są Swoboda, Bukowiecki, Natalia Kaczmarek na 400 m, Mateusz Borkowski na 800 m oraz silne sztafety. To nasi faworyci – dodał dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

Swoboda (AZS AWF Katowice) biegała w tym sezonie już 11,18 (16 czerwca na Stadionie Śląskim), a gdy została dwa lata temu w Bydgoszczy młodzieżową mistrzynią Europy, uzyskała 11,42. W tym roku szybciej od niej biegała Brytyjka Imani Lansiquot (11,09), ale nie ma jej wśród zawodniczek zgłoszonych do startu w MME. Finał w piątek o 17.45.

Kendricks: Uwielbiam bicie serc kibiców

Bukowiecki w poniedziałek zdobył w Neapolu złoty medal letniej uniwersjady, a wcześniej pchnął podczas zawodów Diamentowej Ligi w Rzymie 21,97. W jego przypadku brak złotego medalu byłby niemiłą niespodzianką. Początek finału w piątek o 19.00.

W składzie na MME w Szwecji są także płotkarka Klaudia Siciarz (3. wynik na liście) i oszczepnik Cyprian Mrzygłód (2.), którzy również prezentują w sezonie letnim znakomitą dyspozycję. Czarnymi końmi w polskiej reprezentacji mogą być bijąca rekordy życiowe wieloboistka Adrianna Sułek, Martyna Kotwiła na 200 m oraz Michał Sierocki na 110 m przez płotki. Za rok-dwa mogą być gwiazdami „dorosłych” mistrzostw.

– W USA mają rozgrywki uniwersytetów, dzięki którym młodzi zawodnicy mogą dalej rywalizować. W Europie mamy zmagania młodzieżowe i jest to bardzo cenne. Jest tak dlatego, że część wielkich talentów objawia się dopiero w tym wieku, a nie w okresie juniorskim – ocenił Majewski.

(t, PAP)

 

Na zdjęciu: Czy Ewa Swoboda znów będzie miała okazję, by cieszyć się, a nie płakać?

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze