Szansa dla „Hiszpana”

Do dyspozycji legniczan jest… sześć boisk z naturalną trawą, siłownia, basen, jacuzzi, sauna, zimna woda. – Pracujemy głównie nad motoryką i taktyką – powiedział trener „Miedzianki”, Dominik Nowak. – Zespół jest gotowy do ciężkiej pracy i do rywalizacji o grę w podstawowej jedenastce. Myślę, że będziemy mieli nawet po trzech piłkarzy na jedną pozycję, więc na pewno każdy będzie chciał udowodnić, że to on jest najlepszym wyborem. Zespół jest skonsolidowany i panuje w nim bardzo dobra atmosfera, co jest bardzo ważne.

We wtorek do ekipy Miedzi dołączył 19-letni (urodzony 6 marca 1999 roku) środkowy pomocnik, Bartosz Wiktoruk. Jest – od 1 lipca 2017 roku – zawodnikiem hiszpańskiego Villarreal (drużyny juniorów), wcześniej gał w innym hiszpańskim klubie, CD Roda (sezon 2016/2017). Wiktoruk ma za sobą 24 występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-15 – 1 mecz, U-16 – 9 meczów/2 gole, U-17 – 7/0, U-18 – 5/1, U-19 – 2/0.). Wcześniej chciała go pozyskać Wisła Kraków, ale zrezygnowała z angażu tego zawodnika po sparingu z MKS-em Babia Góra Sucha Beskidzka (9:0).

Bartosz Wiktoruk będzie przebywał na testach w Miedzi do końca zgrupowania w Opalenicy, w najbliższą sobotę będzie miał okazję zaprezentować się w jednym z zaplanowanych sparingów. Tego dnia legniczanie rozegrają dwa mecze kontrolne – z Wartą Poznań i Koroną Kielce. – Każdy z zawodników będzie miał okazję zagrać przez 90 minut – zaznaczył trener Nowak. – Jest to spowodowane małą ilością sparingów, jakie mamy w planie. Mimo to sądzę, że będzie to dobra okazja do jeszcze większej rywalizacji pomiędzy naszymi piłkarzami.

W niedzielę rano w planie Miedzi jest regeneracja i o godz. 12.30 piłkarze wyruszą w drogę powrotną do Legnicy. Kolejny sparing zaplanowano 7 lipca, rywalem beniaminka ekstraklasy w Kielcach będzie… AEK Ateny.