Szczęśliwy w drugim domu

W czwartek nowym zawodnikiem Piasta został grający w poprzednim sezonie w pierwszoligowych Wigrach Suwałki Patryk Sokołowski. 23-latek kontrakt w Gliwicach podpisał do 30 czerwca 2020 roku. Dzień później natomiast swoją umowę z Piastem przedłużył Marcin Pietrowski. 30-letni obrońca związał się z „niebiesko-czerwonymi” do końca czerwca 2019 roku. W umowie zapisano opcję przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. – Bardzo się cieszę, że zostaję w Piaście na dłużej. Jestem w Gliwicach od trzech lat i muszę powiedzieć, że razem z żoną zbudowaliśmy tu nasz drugi dom. Jesteśmy tutaj szczęśliwi i wierzymy w ten klub, stąd też decyzja o przedłużeniu kontraktu – powiedział Marcin Pietrowski.

Pietrowski trafił do Piasta Gliwice w 2015 roku z Lechii Gdańsk. Od tego czasu rozegrał łącznie 103 spotkania, w których zdobył jednego gola oraz zanotował dziewięć asyst. Działacze Piasta pracują teraz nad kolejnymi umowami, bo do przedłużenia są kontrakty Urosa Koruna, Mateusza Maka, Martina Bukaty. Nie wiadomo jaka przyszłość będzie wypożyczonego z Legii Tomasza Jodłowca. – Dopóki nic nie jest sfinalizowane na sto procent, nie będziemy niczego przesądzać. Dlatego powiem tak – rozmowy trwają, pracujemy nad tymi tematami – mówi dyrektor sportowy Piasta Bogdan Wilk. – Na zgrupowaniu we Wronkach jest też sześciu juniorów. Bardzo się starają, ciężko pracują, w ich kwestiach decyzje podejmiemy po obozie.

Dziś piastunki czeka pierwszy w okresie przygotowawczym sparing. Rywalem podopiecznych Waldemara Fornalika będzie drużyna GKS-u Bełchatów. Po powrocie z obozu „niebiesko-czerwoni” zagrają jeszcze ze Śląskiem Wrocław (30.06), 1. FC Slovacko (4.07), Podbeskidziem Bielsko-Biała (7.07) i Sigmą Ołomuniec (13.07). – Do dyspozycji naszego sztabu szkoleniowego powinni już być wszyscy zawodnicy, włącznie z Korunem, który w trakcie treningu tak nieszczęśliwie upadł, że trzeba było założyć kilka szwów na brodzie – informuje dyrektor Wilk.