Szczypiornistki Ruchu bez szans w meczu z Pogonią

Beniaminek PGNiG Superligi kobiet, KPR Ruch Chorzów, nie potrafił przeciwstawić się szczecińskiej Pogoni przegrywając we własnej hali 20:33.

Początek w wykonaniu „Niebieskich” wyglądał bardzo optymistycznie – podopieczne trenera Jarosława Knopika wyszły nawet na prowadzenie. To były jednak miłe złego początki, bo bardziej doświadczone zawodniczki Pogoni nie dość, że szybko odrobiły straty, to jeszcze wyszły na siedmobramkowe prowadzenie. I połowę zakończyły rezultatem 10:18.

W drugiej części obraz gry się nie zmienił. Kiedy w 41. minucie Valentina Blażević trafiła na 14:25, było już pewne, że niespodzianki nie będzie. Bezpieczny dystans trzymany był już do końca, przez co szczypiornistki Ruchu musiały przełknąć gorzką pigułkę porażki 20:33.

KPR Ruch Chorzów – SPR Pogoń Szczecin 20:33 (10:18)

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz – Jasinowska 6, Lipok 3, Piotrkowska 2, M.Drażyk 2, Stokowiec 1, Tyszczak 1, Nimsz 1, Masłowska 1 oraz Polańska, Lesik, Rodak, Kiel.