Zobacz
Do góry

Szpilka kłóci się z promotorem

Artur Szpilka potrafi zaskakiwać. Nawet swojego promotora. Konflikt toczy się w mediach społecznościowych.

Po porażkach przed czasem z Deontayem Wilderem (styczeń 2016) i Adamem Kownackim (lipiec 2017) Artur Szpilka (22 zw. – 15 KO, 3 por.) potrzebował trochę czasu, by wyleczyć kontuzję ręki i odbudować formę. Wrócił na ring i zanotował dwa zwycięstwa – nad Amerykaninem Dominickiem Guinnem oraz Mariuszem Wachem. 10 dni po tym drugim pojedynku zmarł pracujący z nim od niedawna trener Andrzej Gmitruk. Trenował pod okiem Rosjanina Romana Anuczina i czekał na ciekawą ofertę walki.

Otrzymał ją od promotorów Brytyjczyka Derecka Chisory (30 zw. – 21 KO, 9 por.), kontrowersyjnego, ale agresywnego i mocno bijącego boksera, który bez powodzenia walczył o mistrzostwo świata. „Szpila” zaakceptował propozycję i warunki finansowe pojedynku, który miałby odbyć się 20 lipca w Londynie. Czy jednak do niego dojdzie? Portal bokser.org poinformował o dziwnej wymianie zdań między pięściarzem a jego promotorem Andrzejem Wasilewskim.

Szpilka na jednym z portali społecznościowych napisał: „Nie wyobrażam sobie, żeby przez mojego promotora mogło nie dojść do walki, którą już dopięliśmy… Ciężko trenuję i poświęciłem wszystko”.

Wach vs Szpilka, chwila byłych pretendentów

W odpowiedzi Wasilewski zdziwił się: „Nie wiem co ma na celu taki wpis. Ja się na walkę zgodziłem, choć teraz jest moim zdaniem za duże ryzyko, biorąc pod uwagę nowego trenera. Błąd, że jeszcze tego w tej dyscyplinie nie rozumiesz. Czekam aż pewien pan dowiezie Tobie to co zadeklarował. Oprócz tego wszystko ok”.

Riposta boksera była mocna: „Jeszcze raz mówię, wszystko jest dogadane. Jak to nie wyjdzie z pana powodu, zrobię wszystko, żeby się uwolnić z kontraktu. Mam 30 lat, nie dam sobie zniszczyć kariery”.

„Dogadane? Zgoda. Czekam na dokumenty potwierdzające ustalenia” – zakończył tę dyskusję promotor.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w boks

 • Boks. Czeka na niego „Koszmar”

  Adam Kownacki chciałby szybko skończyć walkę z Chrisem Arreolą, żeby nie denerwować żony.

  awa2 sierpnia 2019
 • Adam Kownacki: Pojedynek z Arreolą? To będzie walka roku!

  Rozmowa z Adamem Kownackim, przed jego walką z Chrisem Arreolą 3 sierpnia

  PAP22 lipca 2019
 • Boks. Dobre wieści dla Głowackiego

  Niedawno World Boxing Organization w odpowiedzi na protest po walce Krzysztofa Głowackiego (31 zw. - 19 KO), 2 por.) z Łotyszem...

  awa13 lipca 2019
 • Boks. Wytrzyma tę presję

  iodor Łapin, trener Krzysztofa Głowackiego, jest pewny, że jego podopieczny jest w najlepszej formie przed pojedynkiem z Mairisem Briedisem.

  Andrzej Wasik15 czerwca 2019
 • Boks. Wojna to złe słowo

  Wczoraj Krzysztof Głowacki i Mairis Briedis spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnią galą w Rydze.

  awa13 czerwca 2019
 • Boks. Z tymczasowego pełnoprawny

  To była tylko formalność i federacja World Boxing Organizaton właśnie jej dopełniła. Ponieważ posiadacz jej mistrzowskiego tytułu w junior ciężkiej, Ukrainiec...

  awa9 czerwca 2019
 • Kownacki: Sercem można wygrać z każdym

  - Idziemy z Ruizem swoimi drogami, ale faktycznie sporo nas łączy – mówi Adam Kownacki, najwyżej klasyfikowany Polak w wadze ciężkiej.

  PAP8 czerwca 2019
 • Będzie krew i emocje

  W sobotę w Jeleniej Górze Ewa Brodnicka po raz trzeci będzie broniła pasa mistrzyni świata WBO w superpiórkowej.

  awa25 maja 2019
 • Turniej im. Stamma – rywalizacja Polskiego z Durkaczem

  Rozpoczynający się w poniedziałek turniej im. Feliksa Stamma będzie jednym z ostatnich sprawdzianów polskich bokserów przed Igrzyskami Europejskimi. Najciekawiej zapowiada się...

  PAP28 kwietnia 2019