Sztywny termin. Szlagier w Pawłowicach, a nie Rybniku?

Pucharowy mecz ROW-u z Pniówkiem najprawdopodobniej odbędzie się nie w Rybniku, tylko w Pawłowicach.


Mecz 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN pomiędzy ROW-em 1964 Rybnik i Pniówkiem 74 Pawłowice zostanie rozegrany w najbliższą środę, 22 lipca o godzinie 18.00. Pierwotnie honory gospodarza miał pełnić klub z Rybnika, ale okazało się, że Stadion Miejski przy ulicy Gliwickiej we wtorek i środę jest zarezerwowany dla żużlowców.

W tej sytuacji działacze ROW-u zaproponowali przełożenie spotkania na sobotę, 25 lipca. Tę propozycję Pniówek zdecydowanie odrzucił i nie pomogło pośrednictwo przewodniczącego Wydziału Gier Ślaskiego ZPN, Marka Gałuszki. – Ten termin jest dla nas nie do przyjęcia – powiedział zdecydowanie wiceprezes do spraw sportowych Pniówka, Rafał Wadas.

– Z powodu naszych występów w Pucharze Polski musieliśmy skorygować zaplanowane wcześniej sparingi. 22 lipca mieliśmy zmierzyć się z Polonią Bytom, lecz spotkanie zostało odwołane z wiadomych względów.

Natomiast w sobotę zagramy mecz kontrolny z Rekordem Bielsko-Biała i nie będziemy go przekładać, czy odwoływać, bo to ostatnie przetarcie przed rozpoczęciem rozgrywek w III lidze, które jak wiadomo ruszają 1 sierpnia.

Termin 22 lipca jest obligatoryjny dla Pucharu Polski i jeżeli ROW Rybnik w tym terminie nie jest go w stanie zorganizować, zapraszamy do Pawłowic. Nasze boisko jest odpowiednio przygotowane, więc spokojnie możemy tu rozegrać mecz pucharowy.


Na zdjęciu: Piłkarze Pniówka pucharowy mecz z ROW-em Rybnik najprawdopodobniej zagrają w Pawłowicach.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus


Zagrają także: Młodość Rudno z Szombierkami Bytom, Błyskawica Drogomyśl ze Spójnią Landek oraz Ruch Kochanowice z Rakowem II Częstochowa. Wszystkie mecze rozpoczną się o 18.00.

Ich zwycięzcy awansują do półfinałów (29 lipca), a finał odbędzie się 4 sierpnia, a jego triumfator zgarnie 40 tysięcy złotych i prawo reprezentowania Śląska na szczeblu centralnym.

(mar)

Komentarze