Szukają następcy Gojnego

Pozyskanie lewego obrońcy to w Sosnowcu jeden z priorytetów transferowych.


Kacper Gach to kolejny kandydat do zastąpienia Dawida Gojnego w Zagłębiu. 24-letni lewy obrońca rozwiązał właśnie kontrakt z Sandecją Nowy Sącz i niewykluczone, że trafi na Stadion Ludowy. Gach przed rozpoczęciem bieżącego sezonu zameldował się w ekipie Sandecji, którą wówczas prowadził Dariusz Dudek, a obecnie odpowiada za wyniki Zagłębia. Defensor pochodzący z Żywca jest więc doskonale znany szkoleniowcowi sosnowiczan.

Oko na Zieloną Górę

Jesienią Gach zagrał w pięciu ligowych meczach, zaliczył także występ w PP. Przez większość dotychczasowej przygody z futbolem Gach był związany z Podbeskidziem Bielsko-Biała, klubem, którego jest wychowankiem. Jesienią 2020 roku zaliczył 12 gier w ekstraklasie. Wiosną został wypożyczony do Widzewa Łódź, a potem wylądował w Nowym Sączu. Piłkarz na dniach ma się pojawić w Sosnowcu.

Zagłębie ma się też interesować Sebastianem Górskim. Jesienią piłkarz, który w marcu skończy 31 lat, był czołową postacią III-ligowej Lechii Zielona Góra. Wcześniej grał m.in.: w Puszczy Niepołomice. Problem w tym, że Górskiego chce mieć u siebie także Chrobry Głogów. Wychowanek Celulozy Kostrzyn do Głogowa ma znacznie bliżej z rodzinnych stron i nie można wykluczyć, że to będzie argument „za” przy wyborze nowego pracodawcy.

Premiera bez lokalizacji

Wcześniej do Zagłębia był przymierzany Marcel Ziemann, który ostatnio grał w Arce Gdynia. Do klubu z Wybrzeża trafił z kolei wspomniany wyżej Gojny. Ten temat jest już jednak nieaktualny i Ziemanna wiosną w klubie z Sosnowca na pewno nie ujrzymy.

Sosnowiczanie od kilku dni trenują na własnych obiektach pod okiem Dariusza Dudka, dla którego jest to już trzecie podejście do pracy w Sosnowcu od 2017 roku, gdy po raz pierwszy przejmował Zagłębie. W planach nie ma obozu, jest za to do rozegrania pięć gier sparingowych. Pierwszym rywalem będzie już w sobotę Puszcza Niepołomice. W przyszłą środę ekipa z Sosnowca zmierzy się z kolei ze Skrą Częstochowa, a w kolejnych dniach ze Stalą Rzeszów oraz drużynami ze Słowacji. Najpierw z MFK Rużomberok, a na koniec okresu przygotowawczego z FK Liptovsky Mikulas.

Rundę wiosenną Zagłębie rozpocznie meczem z Arką Gdynia, który odbędzie się 11 lutego. Następnie rywalami będą Odra Opole i GKS Katowice. Wszystkie trzy mecze sosnowiczanie rozegrają jako gospodarz. Na razie nie ma jeszcze decyzji, gdzie odbędą się te spotkania. Czy jeszcze na Stadionie Ludowym – czy już na nowym obiekcie Arcerol Mittal Park.

  • 62 MECZE w pierwszej lidze rozegrał Kacper Gach, zdobył w nich 3 bramki. Grał w Podbeskidziu, Widzewie i Sandecji.

Na zdjęciu: Czy Kacper Gach będzie tym, który zastąpi w Sosnowcu sprzedanego do Gdyni kapitana Dawida Gojnego?
Fot. Krzysztof Porębski/Pressfocus