Szymon Żurkowski: Szykujemy się na Legię

Michał ZICHLARZ: Z remisu z Sandecją u siebie nie możecie być chyba do końca zadowoleni?

Szymon ŻURKOWSKI: – Rywal postawił ciężkie warunki, ale myślę, że mieliśmy więcej sytuacji do zdobycia kolejnych bramek. W końcu udało się wyjść na prowadzenie, ale nie udało się go niestety utrzymać. Szkoda, że tak się stało, bo do naszej wygranej zabrakło naprawdę niewiele.

Czego w takim razie zabrakło w starciu z jedenastką z Nowego Sącza?

Szymon ŻURKOWSKI:– Na pewno skuteczności i spokoju pod bramką rywala. Z jednej strony straciliśmy bramki, ale z drugiej mieliśmy kilka dobrych okazji, których niestety nie zamieniliśmy na gole. Nad tym trzeba będzie popracować, tak, żeby zamieniać te stwarzane przez nas sytuacje na bramki. Wtedy będzie OK.

Wróciłeś do gry po kilkutygodniowej przerwie i widać, że forma jest, bo kilka razy „szarpnąłeś” z przodu. Jesteś zadowolony ze swojej dyspozycji w starciu w sobotnim ligowym spotkaniu?

Szymon ŻURKOWSKI:– Wiadomo, w każdym meczu chcę zagrać, jak najlepiej, a w każdym kolejnym poprawić to, co wcześniej zrobiłem źle. Ten okres w którym nie grałem, to solidnie przepracowałem. Sztab szkoleniowy wyznaczył mi w tym czasie mocne treningi, tak, że myślę, że w kolejnych grach będzie tylko lepiej.

Przed wami spotkanie we wtorek w półfinale Pucharu Polski z Legią Warszawa. Jak oceniasz wasze szanse?

Szymon ŻURKOWSKI:– W każdym meczu chcemy wygrać, tak też będzie i teraz. Na pewno nie będzie to dla nas łatwe spotkanie, ale będziemy do niego bardzo dobrze przygotowani. Naszym celem jest wygrana w tym meczu, tak, żeby przed rewanżem w Warszawie mieć dobrą zaliczkę.