„Ta drużyna stanie się silniejsza”

Jerzy BRZĘCZEK, selekcjoner reprezentacji Polski: – Stracona bramka w doliczonym czasie gry – to boli. Było to bardzo słabe spotkanie w naszym wykonaniu. Włosi wykorzystywali swoje umiejętności techniczne, jak i nasze błędy. Przekonaliśmy się, że na tą chwilę system z pierwszej połowy nie jest dla nas odpowiedni. W drugiej części gry dochodziliśmy do sytuacji, mogliśmy zdobyć bramkę dającą nam prowadzenie. Zmiana taktyki to nie jest jeden trening tylko tygodnie ćwiczeń i eliminowanie błędów. Na tę chwilę nie mamy na to czasu i wrócimy do gry ze skrzydłowymi. Drużyna w tej fazie jest pod presją. Ale jak przeanalizujemy nasze błędy i przejdziemy burze i momenty krytyki, to stanie się mocniejsza i silniejsza. Zmiana w ostatnich minutach spowodowana była skurczami Arkadiusza Recy. Na dzisiaj za wcześnie, żeby mówić o nowych nazwiskach na mecze z Czechami i Portugalią. Myślę, że jakieś korekty i zmiany będą.

Roberto MANCINI, selekcjoner reprezentacji Włoch: – Jestem zadowolony. Graliśmy naprawdę dobrze. Mieliśmy wiele okazji na bramki. Po pierwszej połowie byłem zły, bo nie potrafiliśmy wykorzystać naszych okazji. Potrzebujemy jeszcze czasu na rozwój, mamy młodych zawodników i ten proces będzie trwał. Zdominowaliśmy ten mecz. Gra przeciwko Polsce obecnie nie jest łatwa, mają 6-7 dobrych zawodników.