Tak to widzą inni, czyli… Sonda w „Press roomie”

Następny1 z 5
Użyj strzałek ← → do nawigacji

Obsługuje je 16 tys. żurnalistów z całego globu. Jak widzieli postawę biało-czerwonych? Gdzie dopatrywali się przyczyn porażki zespołu, który miał być przecież czarnym koniem turnieju i nawiązać do wspaniałych lat 70. i 80., kiedy polska piłka liczyła się na świecie?

 

Brak jakości w defensywie

Mounir Zitouni, były piłkarz, obecnie dziennikarz Kickera, Niemcy

– Mając jednego z najlepszych napastników na świecie, jakim jest Lewandowski, na pewno można było oczekiwać czego znacznie więcej niż faza grupowa. Waszym głównym problemem była jednak słaba gra w defensywie. Wasz sposób gry w tej formacji wyglądał bardzo słabo. Brak szybkości, nieumiejętne przemieszczanie się graczy.

Z drugiej strony taktyka waszych rywali była prosta, dwóch, trzech obrońców pilnowało Lewandowskiego i w ten sposób miał on małą możliwość zrobienia czegokolwiek. Ale przede wszystkim jak mówię, słaba jakość gry w defensywie, to było coś co szczególnie uderzało jeżeli obserwowało się grę waszej reprezentacji. Brak organizacji, brak odpowiedniego poziomu.

Błędy popełnił też wasz selekcjoner. Już w pierwszej połowie meczu z Senegalem widział, że gra w tyłach wam się nie układa. Już wtedy trzeba było reagować, podejmować decyzje. Uczynił to w przerwie, ale wtedy było już za późno, bo rywal prowadził. Wiele takich małych elementów złożyło się na całość, że nie funkcjonowało to u was, jak należy.

FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl
Następny1 z 5
Użyj strzałek ← → do nawigacji

Komentarze