#TeamPoland podczas MEiA w Sosnowcu wygląda tak

W doborowym towarzystwie najlepszych zawodników Europy i Afryki (wakeboard, wakeskate, seated) jest 11 reprezentantów Polski startujących z licencjami sportowymi Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego (w ostatniej chwili z kadry wypadło dwóch naszych reprezentantów).

 

Wakeskate OPEN
Kacper Grześkowiak – klub Margo9 Margonin
Martyna Andrzejczak – klub Margo9 Margonin

Agnieszka Kobylańska – klub Kartel Wieliczka

Tu upatrujemy swoich szans medalowych. Agnieszka Kobylańska stanęła na podium MEiA w kategorii open przed rokiem w Mediolanie, a Martyna Andrzejczak zdobyła na tych samych zawodach medal w kategorii U19.

Seated OPEN
Igor Sikorski – klub Avalon Extreme
Szymon Klimza – klub Avalon Extreme

W kategorii dla zawodników z niepełnosprawnością czekamy na pierwszy w historii polski medal tej rangi. Jest na to szansa. W przekonaniu umacniają nas wydarzenia sprzed roku. Podczas MEiA w Mediolanie Igor Sikorski był czwarty. W Stawikach może uda się wskoczyć o stopień wyżej. Tego życzymy!!!

Wakeboard OPEN
Patryk Łojek – klub Acroboard Łomianki
Maurycy Karczewski – klub Margo9 Margonin
Flip Czerniec – klub Manta Lublin
Sandra Keller – klub Margo 9 Margonin
Julia Łupij – klub Acroboard Łomianki
Hanna Twaróg – klub Wake Zone Stawiki

Dodamy, że Patryk Łojek ma 13 lat i jest najmłodszym uczestnikiem zawodów. W roli aktualnego Mistrza Polski (tytuł wywalczył przed rokiem właśnie w Wake Zone Stawiki) występuje Filip Czerniec. „Gospodarzy”, czyli klub związany z obiektem w Sosnowcu, reprezentuje Hanna Twaróg. Tu o medale będzie najtrudniej, ale w końcu „ściany pomagają gospodarzom”.

(Tekst: Adrian Skubis / motorowodniacy.org)

 

Bieżące informacje o sportach wodnych TUTAJ