Teatr jednego aktora

Trzy bramki Łukasza Zwolińskiego dały Lechii Gdańsk zwycięstwo.

Gdańszczanie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. 29-letni snajper Rafała Strączka po raz pierwszy pokonał w 11. minucie. Wykorzystał on genialne podanie Jakuba Kałuzińskiego i w sytuacji sam na sam się nie pomylił. 20 minut później po raz drugi trafił do siatki i wydawało się, że Lechia spokojnie dowiezie zwycięstwo do końca spotkania.

Lechii przedwcześnie świętować nie pozwolili piłkarze z Mielca. Wciąż borykali się z problemami, nie unikali błędów w obronie, ale dopisywało im szczęście przy nieskutecznych próbach Bassekou Diabate. Natomiast w ofensywie ciężko pracowali, dzięki czemu w 80. minucie doprowadzili do wyrównania.

Z podziałem punktów nie mógł pogodzić się Zwoliński. Napastnik wziął sprawy w swoje ręce i w doliczonym czasie gry zdobył gola na wagę zwycięstwa. Przy okazji bramki doszło do dziwnego incydentu na murawie. Trafienie było analizowane w wozie VAR i po chwili sędzia Paweł Malec je anulował. Jednak po upływie kolejnych kilku minut odwołał swoją decyzję i Lechia mogła cieszyć się ze zdobytych 3 punktów.

Lechia Gdańsk – Stal Mielec 3:2 (2:0)

1:0 – Zwoliński, 11 min (asysta Kałuziński), 2:0 – Zwoliński, 31 min (asysta Terrazzino), 2:1 – Żyro, 49 min (asysta Getinger), 2:2 – Zawada, 80 min (asysta Domański), 3:2 – Zwoliński, 90+3 min (asysta Sezonienko).

LECHIA: Kuciak – Ceesay, Nalepa, Malocza, Pietrzak (82. Conrado) – Durmus 3 (85. Clemens), Kałuziński (83. Sezonienko), Gajos, Terrazzino (67. Kubicki) – Zwoliński, Paixao (68. Diabate). Trener Tomasz KACZMAREK. Rezerwowi: Buchalik, Tobers, Kryeziu, Biegański.

STAL: Strączek – Żyro, Czorbadżijski, Matras, Flis, Getinger – Domański, Kasperkiewicz – Sitek (58. Kłos), Steczyk (64. Zawada), Tomasiewicz (88. Urbańczyk). Trener Adam MAJEWSKI. Rezerwowi: Al-Ani, Maj, Budziński, Wrzesiński, Wawszczyk.

Sędziował Paweł Malec (Łódź). Widzów: 11 303. Żółte kartki: Malocza (45+6. niesportowe zachowanie), Zwoliński (48. faul), Terrazzino (56. faul), Kałuziński (74. faul) – Getinger (45+6. niesportowe zachowanie), Kasperkiewicz (52. faul), Tomasiewicz (90+9. poza boiskiem). Czerwona kartka Kasperkiewicz (90+11. druga żółta).