Teraz ma być z górki

Laurka od Isco
Po nominacji Hierro zapewniał, że „nie chciał, ale musiał” i decyzja podzieliła szatnię. Dlatego teraz trzeba publicznie okazać poparcie dla niego. – Znam Fernando od wielu lat, spotkaliśmy się w Maladze, a potem w drużynie narodowej – oświadczył Isco. Od listopada Hierro był dyrektorem sportowym „La Roja”. – On wie, co robi, dlatego nie zmienia tego, co wypracowaliśmy przez lata. Było mu ciężko stawiać czoła tej niespodziewanej sytuacji, ale działa dobrze, jest skoncentrowany i nam ufa.

Laurka jak się patrzy. Isco jest zresztą w tym dobry, bo gdy Lopetegui został trenerem Realu Madryt, też go bardzo komplementował i z zadowoleniem przyjął to, że został następcą Zinedine Zidane’a.

Obiecujemy im walkę
Hiszpania zagra dzisiaj z Iranem, który lideruje w grupie B i jedyny nie stracił punktów i bramki. Z tym rywalem dotąd nie grała. Jest to jej siódmy przeciwnik ze strefy AFC po Australii, Japonii, Iraku, Chinach, Arabii Saudyjskiej i Korei Południowej. Z żadnym Hiszpanie nie przegrali. Odnieśli 12 zwycięstw i tylko Koreańczykom udało się z nimi dwukrotnie zremisować. Iran zna miejsce w szeregu, ale „nie pęka”. – Każdy wie, że Hiszpania jest jedną z największych drużyn w historii futbolu, a jedną rzeczą, którą możemy zagwarantować, jest to, że z nami nie będzie miała łatwego życia. Jesteśmy wojownikami i będziemy walczyć, skoncentrowani do ostatniej sekundy – oświadczył bramkarz Alireza Beiranvand. W pierwszym meczu z Marokiem to się opłaciło, zwycięski gol padł tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra. Mocną stroną Iranu jest defensywa, ale została osłabiona. Roozbeh Cheshim na treningu doznał kontuzji i na mundialu już nie zagra.

De Gea ma złe dni
W ataku Irańczycy liczą na grającego w rosyjskim Rubinie Kazań Sardara Azmouna. Z 23 bramkami najskuteczniejszego zawodnika kadry. Dość widocznego w meczu z Marokiem, ale taka gra na Hiszpanię nie wystarczy. Chyba, że David De Gea znów będzie miał zły dzień, bo błędy kosztujące bramki zdarzają mu się w tym roku niemal w każdym meczu reprezentacji. Interwencja przy drugiej bramce Cristiano Ronaldo była kompromitująca. Tylko z Tunezją, w ostatnim spotkaniu przed mundialem, zachował czyste konto.

Dwa gole strzelił Portugalii Diego Costa, co w reprezentacji udało mu się wcześniej tylko raz i było to… przed dwoma laty z Liechtensteinem, na początku eliminacji do mundialu. Dla Hiszpanii uzyskał dotąd 9 bramek w 21 meczach, co nie jest imponującym dorobkiem.

Grupa B

KAZAŃ – ŚRODA, 20.06., GODZ. 20.00
IRAN – HISZPANIA
sędzia – Andres Cunha (Urugwaj)

IRAN (1-4-1-4-1)
1 Beiranvand – 23 Rezaeian, 15 Montazeri, 8 Pouraliganji, 3 Hajsafi – 9 Ebrahimi – 18 Jahanbakhsh, 7 Shojaei, 11 Amiri, 10 Ansarifard – 20 Azmoun.

HISZPANIA (1-4-3-3)
1 De Gea – Nacho, 3 Pique, 15 Sergio Ramos, 18 Jordi Alba – 5 Sergio Busquets, 6 Iniesta, 10 Thiago Alcantara – 22 Isco, 19 Diego Costa, 21 David Silva.