Teraz reżim obozowy

Najdłużej znak zapytania tkwił przy nazwisku ofensywnego pomocnika ze Słowenii, Dejana Vokica, który testowany był przez Zagłębie Sosnowiec przez kilka dni. Sztab szkoleniowy uznał, że próba została zaliczona. Wczoraj przy Kresowej pojawił się menadżer zawodnika, dopięto wszelkie detale i zawodnik związał się z trzyletnią umową.

Wiadomo też, że na zgrupowanie jedzie Konrad Budek, który wrócił po okresie wypożyczenia do Znicza Pruszków. Zabrany zostanie również Brazylijczyk Mello, testowany przy Kresowej już przed rokiem (miniony sezon spędził w Ruchu Chorzów). Trener Dariusz Dudek widział w swoim zespole także niemieckiego piłkarza, sprawdzanego od czwartku z myślą o obsadzeniu prawej obrony. Kiedy jednak wszystko wskazywało, że strony dojdą do porozumienia, zgody na przeprowadzę do Polski nie wyraziła… małżonka zawodnika.

Już w Wodzisławiu do zespołu dołączy kolejna nowa twarz. To Francuz, grający ostatnio na boiskach angielskich, o znakomitych warunkach fizycznych (192 cm wzrostu). Może grać jako prawy obrońca, prawoskrzydłowy lub defensywny pomocnik. Zadebiutuje w środowym sparingu z czeskim MFK Karvina. W tym samym spotkaniu po raz pierwszy jako gracz Zagłębia wystąpi Rafał Makowski, który po zakończeniu okresu wypożyczenia z Legii podpisał z beniaminkiem ekstraklasy roczny kontrakt.

Komentarze