Test Zagłębia zaliczony, czas na sprzedaż biletów

W ostatnim letnim sparingu przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarze Zagłębia pokonali 4:0 Puszczę Niepołomice. Od dziś w Sosnowcu rusza sprzedaż biletów na nowy sezon.


Po zakończeniu spotkania nie podano do publicznej wiadomości w jakim składzie wyszli na plac gry piłkarze z Sosnowca. Wiemy tylko kto strzelił gole. Do przerwy na listę strzelców wpisali się Maksymilian Banaszewski oraz Wojciech Szumilas, z kolei po przerwie dwa trafienia dorzucili Szymon Sobczak oraz Alex Tanque. Jak łatwo zauważyć trzy trafienia to bramki nowy graczy, pozyskanych podczas letnich przygotowań.

Dla Sobczaka z kolei bramka w meczu z Puszczą była piątym trafieniem w szóstym sparingu rozegranym na przestrzeni kilku ostatnich tygodni. – Ta wygrana to oczywiście dobry prognostyk przed ligą, ale pamiętajmy, że to jednak tylko sparing, a sparingi mamy już za sobą. Teraz liczy się tylko liga. Ważne przede wszystkim jest to, aby zdrowie dopisywało i nie przytrafiło się coś niespodziewanego. Teraz przygotowujemy się już bezpośrednio do meczu z Arką. Stać nas na to, by wygrać w Gdyni. Wierzę, że pokażemy to co mamy najlepszego, a wtedy o wynik będę spokojny – przekazał po meczu najskuteczniejszy latem strzelec Zagłębia.

Sobczak po odejściu Patrika Misaka miał zająć jego miejsce na skrzydle, ale nie wykluczone, że w związku z dobrą passą strzelecką w Gdyni wystąpi na szpicy. Wówczas na skrzydłach mogą zagrać Patryk Bryła oraz strzelec jednej z bramek w meczu z Puszczą, Banaszewski. Jego gol w pierwszej części meczu pozwala z pewnością stwierdzić, że w utajnionym meczu kontrolnym wybiegł na plac gry w pierwszy składzie…

Niewykluczone więc, że w najbliższą sobotę w Gdyni także znajdzie się w wyjściowym składzie Zagłębia. Przypomnijmy, że zarówno Bryła jak Banaszewski do Sosnowca przybyli z Chrobrego Głogów.

W ostatnim sparingu przed ligą kibicom nie było dane obejrzeć graczy Zagłębia. Fani sosnowiczan muszą uzbroić się w cierpliwość i czekać na pierwszy mecz swojej drużyny u siebie.

Dziś rozpoczyna się sprzedaż biletów na mecze Zagłębia w rundzie jesiennej sezonu 2021/22. – Nie przewidujemy natomiast dystrybucji karnetów ze względu na zagrożenie pandemiczne i możliwość ograniczenia przez władze PZPN obecności kibiców na trybunach – przekazał Jerzy Mucha, rzecznik prasowy sosnowieckiego klubu. Sprzedaż wejściówek na mecze Zagłębia prowadzona będzie w formie elektronicznej, jak również stacjonarnie, co wcześniej było niemożliwe ze względu na obostrzenia pandemiczne.

Bilety będzie można kupować stacjonarnie w Fanstorze Zagłębia Sosnowiec (ulica 3 Maja 11) lub za pośrednictwem platformy internetowej na stronie www.bilety.zaglebie.eu. Bilety na trybunę krytą będą kosztować odpowiednio 40 i 20 zł, z kolei na trybunę otwartą 20 i 10 zł. Istnieje możliwość zakupu biletu rodzinnego.

Osoba dorosła normalna cena, pierwsze dziecko cena ulgowa, każde kolejne 1 PLN. Maksymalnie może wejść 9 dzieci z jedną osobą dorosłą. Przy bilecie rodzinnym dziecko liczone jest do lat 16. Bilet ulgowy obejmuje kobiety, dzieci i młodzież do 19 lat włącznie i seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia. Dzieci do lat 6 – wejście bezpłatne z opiekunem. – W najbliższych dniach opublikujemy komunikat dotyczący możliwości zakupu wejściówek VIP-owskich – dodał Mucha.


Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice 4:0 (2:0)

Bramki: Banaszewski, Szumilas, Sobczak, Tanque.


Fot. Tomasz Kudała/PressFocus

Komentarze