Zobacz
Do góry

Thriller prosto z Gdańska

Ostatnio Jagiellonia nie ma szczęścia do Lechii Gdańsk. W poprzednim sezonie obie drużyny mierzyły się ze sobą aż czterokrotnie i za każdym razem lepsi okazali się reprezentanci Pomorza.

Przez nich Jaga nie załapała się na europejskie puchary, przez nich nie zdobyła Pucharu Polski, bo to właśnie te zespoły mierzyły się ze sobą w finale na Stadionie Narodowym. Nic więc dziwnego, że trener Ireneusz Mamrot podchodzi do Lechii z wielkim respektem.

– Trzeba powiedzieć jasno: Lechia to jeden z głównych faworytów do mistrzostwa Polski. W zeszłym sezonie gdańszczanie próbowali przekonywać, że kto inny jest faworytem, tak teraz to oni nim są. Trener Stokowiec kontynuuje swoją pracę, z tej drużyny nikt latem nie odszedł, a doszły wzmocnienia. To modelowy przykład budowy mocnego zespołu – analizował rywala Mamrot, który dodał również: – Horrorów nie lubię, ale Lechia fundowała nam też thrillery. Zwłaszcza mecz na Narodowym siedzi w naszych głowach. Nie ma co o tym jednak myśleć.

Lechia Gdańsk. Niech efekt będzie… „widzewski”

Obie drużyny jak na razie punktują poniżej oczekiwań. Wydaje się jednak, że Jagiellonia prezentuje się nieco lepiej niż Lechia, która w poprzednich tygodniach w pełni koncentrowała się na dwumeczu eliminacyjnym z Broendby. Jak wiemy, gdańszczanie odpadli i znowu w pełni mogą skupić się na krajowych rozgrywkach, tym bardziej – w czym trener Mamrot miał rację – że apetyty w Lechii mają ogromne.

W Białymstoku chęć tryumfów jest jednak podobna, a będący ostatnio w formie Patryk Klimala nie pozostawia ku temu żadnych wątpliwości. – Jest jeszcze trochę do poprawy, ale jeżeli utrzymam formę z meczu przeciwko Zagłębiu, to powinno być nieźle. Nie boimy się Lechistów, jedziemy na Pomorze po komplet punktów! – zapowiadał młodzieżowiec, który najpewniej zagra w pierwszym składzie – w przeciwieństwie do Marko Poletanovicia. Serb nie potrafił pogodzić się z małą liczbą minut na boisku i przestał wywiązywać się ze swoich obowiązków, przez co został przesunięty do drużyny rezerw.

 

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok

Poniedziałek, 12 sierpnia, godz. 18.00

Przypuszczalne składy:
LECHIA: Kuciak – Fila, Nalepa, Augustyn, Mladenović – Kubicki, Łukasik, Gajos – Paixao, Sobiech, Haraslin
JAGIELLONIA: Węglarz – Wójcicki, Runje, Mitrović, Guilherme – Pospiszil, Romańczuk – Kostal, Imaz, Przikryl – Klimala

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze