To już jest koniec? Ruch Chorzów przegrywa z Puszczą

Ostatnia, dotkliwa porażka w Legnicy z Miedzią (1:6) zmusiła Dariusza Fornalaka do gruntownego przebudowania składu zespołu. W podstawowej jedenastce pojawili się w sobotę Nikolaj Bankow (zastąpił w bramce Libora Hrdlickę), Gracjan Komarnicki, Miłosz Trojak i Mateusz Bogusz. Jakub Kowalski ponownie powędrował z obrony na prawą pomoc, a dla Miłosza Przybeckiego w ogóle zabrakło miejsca w meczowej kadrze. Nie zagrał też kontuzjowany Paweł Wojciechowski.

Zmiany w składzie nie odmieniły zespołu, który znów zaprezentował kompromitujące oblicze. Już po 21 minutach chorzowscy kibice wyli z bólu. „Niebiescy” przegrywali 0:2, i to nie dlatego, że goście prezentowali arcypoziom, tylko że Ruch w defensywie niemiłosiernie patałaszył. Tę niemoc wykorzystał z zimną krwią Michał Czarny, szybko zapracowując na miano piłkarza meczu. Żal było patrzeć na zlepek nierozumiejących się gospodarzy, niepotrafiących przeprowadzić składnej akcji, których w przerwie żegnały gwizdy kibiców.

Na drugą połowę wyszedł absolutny debiutant, 19-letni Bartosz Nowakowski, ale… Opis drugiej części meczu musi się ograniczyć do stwierdzenia, że się odbyła. Słaby Ruch Chorzów nie był w stanie podnieść się z kolan, stworzyć sobie bramkowej sytuacji, choć warto odnotować kolejny debiut – nastoletniego Patryka Sikory. Bardzo przeciętna Puszcza pilnowała dobrego dla siebie wyniku i wywiezienia kompletu punktów ze stadionu czternastokrotnych mistrzów Polski, na którym gościła pierwszy raz w historii.

Ruch Chorzów – Puszcza Niepołomice 0:2 (0:2)

0:1 – Czarny, 10 min

0:2 – Czarny, 21 min

RUCH: Bankow – Komarnicki, Kowalczyk, Marković, Hołownia – Kowalski, Urbańczyk, Trojak, Bogusz (84. Sikora), Słoma (46. Nowakowski) – Majewski (70. Balicki). Trener Dariusz FORNALAK.

PUSZCZA: Staniszewski – Bartków (79. Mikołajczyk), Stawarczyk, Czarny, Fryc – Domański, Kotwica, Stefanik, Orłowski (88. Mikulec), Ryndak – Nowak (89. Lepiarz). Trener Tomasz TUŁACZ.

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Widzów 4307.

Żółte kartki: Bogusz, Marković, Komarnicki – Orłowski, Bartków.