To szczęście, że Jimenez gra w Górniku!

Dzięki efektownej bramce w pierwszej połowie Jesusa Jimeneza Górnik Zabrze wygrywa ważne ligowe spotkanie z Wartą Poznań 1:0.

W dzisiejszym spotkaniu na Stadionie im. Ernesta Pohla wszystko rozstrzygnęło się w 37 minucie, kiedy to kapitalną akcję przeprowadził duet Bartosz Nowak – Jesus Jimenez. Ten pierwszy „wrzucił” piłkę w pole karne, a Hiszpan objechał Adriana Lisa, oszukał obrońców zespołu z Poznania i praktycznie wjechał z piłką do siatki. Kolejna kapitalna bramka w bieżącym sezonie Jimeneza.

Po przerwie fatalnie grająca do przerwy Warta starała się odrobić jednobramkową stratę, ale bez efektu. Jeżeli goście mieli jakieś okazje, to najczęściej po indywidualnych błędach niepewnie grających w tyłach „górników”. Po niewiele ponad godzinie gry na boisku pojawił się Lukas Podolski. Zaraz po wejściu na boisko świetnie zagrał do Krzysztofa Kubicy, ale najlepszy młodzieżowiec sierpnia w ekstraklasie – przed meczem odebrał wyróżnienie – chybił z 3 metrów.

Potem „Poldi” wypalił swoją lewą nogą, ale Lis dobrze interweniował. Ostatecznie Górnik wygrał 1:0, na swoim koncie ma 10 punktów i znacznie poprawił swoją sytuacje w ekstraklasowej tabeli.

Górnik Zabrze – Warta Poznań 1:0 (1:0)

1:0 –Jimenez, 37 min

Górnik: Sandomierski – Wiśniewski, Janicki, Gryszkiewicz – Dadok (65. Pawłowski), Kubica (85. Mvondo), Manneh, Nowak (65. Podolski), Janża – Krawczyk (81. Wojtuszek), Jimenez.

Warta: Lis –Kiełb (86. Czyż), Ławniczak, Ivanov, Matuszewski – Grzesik, Kupczak, Trałka, Czyżycki (46. Kuzimski), Papeau (79. Rodriguez) –Zrelak (65. Corryn).
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa). Żółte kartki: Rafał Janicki – Górnik. Jayson Papeau – Warta.