Zobacz
Do góry

Tomasz Adamek w katowickim Spodku. Szykuje się „Ostatni taniec”

Ostatni taniec – takim hasłem reklamowana jest kolejna gala MB Boxing Night z udziałem Tomasza Adamka, która 6 kwietnia odbędzie się w Spodku.

Tweet autorstwa Mateusza Borka, właściciela grupy MB Promotions, wywołał liczne komentarze i zarazem pytania. Jego treść: „MB Boxing Night powraca z mocnym uderzeniem! „Ostatni Taniec” i R. Parzęczewski, D. Jonak, M. Wach oraz A. Balski 6 kwietnia, Spodek, Katowice” – właściwie by nie bulwersowała, gdyby nie dołączony plakat. Na nim są twarze czwórki bokserów, ale za nimi widać również Tomasza Adamka. Ruszyła więc lawina spekulacji, że były mistrz świata dwóch kategorii znów będzie walczył!

 

Tomasz Adamek znów trenuje

A przecież po błyskawicznej porażce przez nokaut z Amerykaninem Jarrellem Millerem miał definitywnie zawiesić rękawice na kołku. Co prawda Borek nie wykluczał, że „Góral” na jego gali może stoczyć jeszcze pożegnalny pojedynek z jakimś przeciętnym rywalem, ale nie ukrywał, że to raczej niezbyt dobry pomysł na ukoronowanie tak wspaniałej kariery. Dodawał, że ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do Adamka.

Czyżby więc mieszkający w USA pięściarz z Gilowic zdecydował, że warto stoczyć jeszcze jedną, jubileuszową (60.) walkę? Tym bardziej było to prawdopodobne, że wcześniej pojawiły się informacje, że Adamek znów zaczął trenować w jednym z klubów w Chicago.

Robert Parzęczewski. Wszystko przede mną

„To oczy patrona”

Wszystko wyjaśniło się wczoraj, gdy głos zabrał Mateusz Borek, wyjaśniający, skąd na plakacie reklamującym galę w Katowicach twarz Adamka. „To są oczy patrona. Ma przyjechać w ładnym garniturze i odebrać odznaczenia i dyplomy” – napisał w swoim oświadczeniu. Organizator kwietniowej imprezy podkreślił, że głównymi aktorami sportowych wydarzeń w ringu będą Mariusz Wach, Damian Jonak, Robert Parzęczewski i Adam Balski.

To całkiem ciekawe zestawienie, które może przyciągnąć fanów boksu do Spodka. Dla Wacha będzie to pierwszy występ od niejednogłośnej i dyskusyjnej porażki z Arturem Szpilką. „Wiking” bardzo chce rewanżu i nawet zadeklarował, że w ich drugim starciu całą kasę weźmie tylko zwycięzca, co zaakceptował „Szpila”. Promotor Andrzej Wasilewski też jest zainteresowany taką walką, ale na tym kończą się konkrety. Na razie wiadomo, że na głowie ma organizację gali w Łomży 23 marca, gdzie głównym punktem będzie występ Krzysztofa Włodarczyka.

Nic więc dziwnego, że Wach chcący stoczyć w tym roku trzy walki, szuka wyzwań i okazji do… zarobienia godziwych pieniędzy. Na razie sparuje w Wielkiej Brytanii z niepokonanym Anglikiem Danielem Dubois, szykującym się do pojedynku 8 marca. Krakowianin był co prawda przymierzany do marcowej gali Dariusza Michalczewskiego w Gdańsku, ale na razie o niej cicho.

 

Czekanie na rywali

Kto będzie rywalem „Wikinga” w Katowicach? Jeszcze nie wiadomo. Na przeciwników podczas „Ostatniego Tańca” czekają też Balski, Parzęczewski i Jonak. Ten ostatni prawdopodobnie zmierzy się z Anglikiem Andrew Robinsonem, z którym Ślązak miał walczyć w grudniu w Radomiu. Pojedynek nie odbył się, bo Jonak doznał kontuzji ręki. Obaj wyszli wtedy do ringu i zadeklarowali, że jak Polak wyzdrowieje, to na pewno będą ze sobą walczyli.

Parzęczewski, sympatyczny „Arab” z Częstochowy, wygrał 14 walk z rzędu i jest w czołówkach światowych rankingów w wadze średniej. Po ostatniej efektownej wygranej w Radomiu z Dariuszem Sękiem zapowiedział, że jest gotowy na kolejne duże wyzwania i pewnie takiego oczekuje w Katowicach. W najbliższych dniach z pewnością poznamy kolejne szczegóły „Ostatniego Tańca” w Spodku. Jedno jest pewne – można już można już kupować bilety na tę imprezę za pośrednictwem ebilet.pl. Najtańsze zaczynają się od 29 złotych.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w boks

 • Boks. Czeka na niego „Koszmar”

  Adam Kownacki chciałby szybko skończyć walkę z Chrisem Arreolą, żeby nie denerwować żony.

  awa2 sierpnia 2019
 • Adam Kownacki: Pojedynek z Arreolą? To będzie walka roku!

  Rozmowa z Adamem Kownackim, przed jego walką z Chrisem Arreolą 3 sierpnia

  PAP22 lipca 2019
 • Boks. Dobre wieści dla Głowackiego

  Niedawno World Boxing Organization w odpowiedzi na protest po walce Krzysztofa Głowackiego (31 zw. - 19 KO), 2 por.) z Łotyszem...

  awa13 lipca 2019
 • Boks. Wytrzyma tę presję

  iodor Łapin, trener Krzysztofa Głowackiego, jest pewny, że jego podopieczny jest w najlepszej formie przed pojedynkiem z Mairisem Briedisem.

  Andrzej Wasik15 czerwca 2019
 • Boks. Wojna to złe słowo

  Wczoraj Krzysztof Głowacki i Mairis Briedis spotkali się na finałowej konferencji prasowej przed sobotnią galą w Rydze.

  awa13 czerwca 2019
 • Boks. Z tymczasowego pełnoprawny

  To była tylko formalność i federacja World Boxing Organizaton właśnie jej dopełniła. Ponieważ posiadacz jej mistrzowskiego tytułu w junior ciężkiej, Ukrainiec...

  awa9 czerwca 2019
 • Kownacki: Sercem można wygrać z każdym

  - Idziemy z Ruizem swoimi drogami, ale faktycznie sporo nas łączy – mówi Adam Kownacki, najwyżej klasyfikowany Polak w wadze ciężkiej.

  PAP8 czerwca 2019
 • Szpilka kłóci się z promotorem

  Artur Szpilka potrafi zaskakiwać. Nawet swojego promotora. Konflikt toczy się w mediach społecznościowych.

  awa5 czerwca 2019
 • Będzie krew i emocje

  W sobotę w Jeleniej Górze Ewa Brodnicka po raz trzeci będzie broniła pasa mistrzyni świata WBO w superpiórkowej.

  awa25 maja 2019