Tomasz Hajto wskazał najlepszego rywala dla Piasta w el. Ligi Mistrzów

Piast Gliwice eliminacje Ligi Mistrzów zacznie już od I rundy. W dodatku nie będzie rozstawiony, przez co już na samym początku przygody z europejskimi pucharami może trafić na takie zespoły jak m.in: Celtic Glasgow, BATE Borysów, FK Astana, Łudogorec Razgrad, Karabach Agdam, czy F91 Dudelange. Ta ostatnia drużyna w poprzednim sezonie wyeliminował Legię Warszawa w III rundzie el. Ligi Europy.

I właśnie o rywalizację Piasta Gliwice z mistrzem Luksemburga obawia się były reprezentant Polski oraz komentator Polsatu Sport, Tomasz Hajto.

– Trzeba twardo stąpać po ziemi. Dudelange to porządna drużyna, w której gra chociażby kilku Francuzów. Dlatego nie chciałbym, żeby Piast trafił na tak mocną ekipę, jak oni. Po co Piast ma mierzyć się od razu z taką drużyną? Najpierw niech rozegrają się z kimś słabszym. Presja związana z grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów będzie dla gliwiczan ogromna – zaznaczył Tomasz Hajto w niedzielnym programie „Cafe Futbol„.

Skoro nawet Dudelange jest za mocny dla mistrza Polski, na kogo najlepiej byłoby, żeby trafił Piast Gliwice? – The New Saints lub najlepsza macedońska drużyna – FK Skendija 79. Z drużyn, na które może trafić mistrz Polski, najlepiej byłoby zagrać z Walijczykami. Uwierzcie mi dla Piasta mecz w eliminacjach Ligi Mistrzów będzie dużo trudniejszy niż ostatnie spotkanie sezonu z Lechem, czy nawet starcie z Legią na wyjeździe. To będzie zupełnie inna miara pod względem mentalności – stwierdził ekspert Polsatu Sport.

Mecze w el. Ligi Mistrzów Piast Gliwice rozegra 9 lub 10 lipca oraz 16 lub 17 lipca.

źródło: polsatsport.pl

Zobacz jeszcze: Bogusław Kaczmarek szczerze o mistrzostwie Polski dla Piasta

Kaczmarek: Piast wykorzystał słabości konkurencji

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ