Totalna dominacja Skry w Pruszkowie

Ekipa spod Jasnej Góry ani myśli zwalniać, rozbijając kolejnych rywali. Po ostatnim rozgromieniu (4:0) Olimpii Grudziądz, w piątek nie miała litości dla Znicza i to na jego terenie.


O ile z Olimpią worek z bramkami rozwiązał się w ostatnim fragmencie spotkania, o tyle w Pruszkowie znacznie wcześniej. Spora w tym zasługa wracającego po kartkowej pauzie Piotra Noconia, który już w 9 min wywalczył rzut karny.

Na gola zamienił go Kamil Wojtyra. Lider klasyfikacji strzelców ma już 14 trafień. To ostatnie dołożył w 33 min, mocnym uderzeniem kończąc zespołową akcję. Gospodarze byli stłamszeni, a próby zdobycia kontaktowej bramki w porę były tłumione. Tuż po przerwie Wojtyra uruchomił Noconia, a ten strzałem z ostrego kąta odebrał rywalom wszelkie nadzieje.

Liderowi Skry było mało, bo w 66 min pośpieszył z dobitką uderzenia Adama Olejnika, a totalną dominację częstochowian zakończył rezerwowy Damian Warnecki.

– To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Efektowna wygrana cieszy i mam nadzieję, że to nie jest nasze ostatnie słowo w tym roku – uśmiechnął się trener zwycięzców, Marek Gołębiewski. Ta wygrana zapewniła jego drużynie podium tabeli. Do kiedy je będzie zajmować, pozostaje tajemnicą pozostałych meczów 14. kolejki.


Znicz Pruszków – Skra Częstochowa 0:5 (0:2)

0:1 – Wojtyra, 9 min (karny), 0:2 – Wojtyra, 33 min, 0:3 – Nocoń, 46 min, 0:4 – Nocoń, 66 min, 0:5 – Warnecki, 90+1 min

ZNICZ: Jurczak – Rackiewicz, Wichtowski, Baran, Górski – Tabara (70. Zagórski), Machalski (79. Faliszewski), Hrncziar (62. Pomorski), Tarnowski (79. Kubicki) – Gabrych, Zjawiński (62. Szymański). Trener Artur WĘSKA.

SKRA: Biegański – Gołębiowski, Holik, Mesjasz, Brusiło – Napora (84. Bieniek), Noiszewski (79. Rogala), Olejnik (70. Sinior), Nocoń, Kazimierowicz (70. Pietraszkiewicz) – Wojtyra (79 . Warnecki). Trener Marek GOŁĘBIEWSKI.

Sędziował Damian Krumplewski (Olsztyn).

Żółte kartki: Tarnowski, Gabrych – Holik, Rogala.

Piłkarz meczu – Piotr NOCOŃ


Fot. Norbert Barczyk/PressFocus

Komentarze