Trafić w „dziesiątkę”

Rywal nie wykorzystał rzutu karnego, bramkę zapewniła akcja Yussufa Poulsena. Nazwisko ma po duńskiej matce, ale na mundialu na jego koszulce widnieje inne – Yurary. To po ojcu pochodzącym z Tanzanii, który zmarł na raka, gdy Yussuf miał 6 lat. Gra w RB Lipsk i po spotkaniu udzielał wywiadów niemieckim dziennikom, podkreślając korzystny efekt wymiany pokoleniowej, jaka zachodzi w narodowym zespole.

Dania nie przegrała 16 meczu z rzędu, ale selekcjoner Age Hareide (na zdjęciu) był zawiedziony postawą swoich podopiecznych. Lider drużyny Christian Eriksen miał asystę przy golu, jednak oczekiwano więcej po zawodniku, w którym Real Madryt widzi następcę Chorwata Luki Modricia. Do tego pojawił się problem kadrowy. Pomocnik William Kvist w I połowie opuścił boisko z powodu kontuzji żeber. Pojechał do Danii na szczegółowe badania i nie wiadomo, czy będzie mógł jeszcze zagrać. Jeśli nie, trener będzie miał do dyspozycji tylko 22 zawodników, gdyż ostatniej wymiany zawodnika w kadrze można dokonać tylko przed pierwszym występem na turnieju.

– Jeśli nawet nie będzie mógł grać, to chcę żeby powrócił do Rosji i wspierał kolegów mentalnie. Jego obecność będzie dla nas ważna – oświadczył selekcjoner. W spotkaniu z Australią jego miejsce w składzie ma zająć zawodnik Ajaksu Lasse Schoene. Jeśli Dania wygra, będzie to jej 10. zwycięstwo w finałach mistrzostw świata, które praktycznie zapewni jej miejsce w 1/8 finału.

Selekcjoner Australii, Holender Bert van Marwijk, zastanawia się nad zmianą w linii ataku, gdzie w meczu z Francją nie wypadł dobrze Andrew Nabbout. Jego miejsce może zająć Jamie Maclaren lub Tommy Jurić. – Nie mam żadnych zastrzeżeń do postawy drużyny, każdy piłkarz pracuje na treningu za dwóch. Wielu zawodników gra w klubach niższych klas, więc nie jest łatwo dorównać najlepszym zespołom świata – stwierdził van Marwijk.

 

Grupa C

SAMARA – CZWARTEK 21.06., GODZ. 14.00

DANIA – AUSTRALIA
sędzia – Antonio Mateu Lahoz (Hiszpania)

DANIA (1-4-3-2-1)
1 Schmeichel – 14 Dalsgaard, 4 Kjaer, 6 Christensen, 17 Stryger Larsen – 19 Schoene, 10 Eriksen, 8 Delaney – 20 Poulsen, 23 Sisto – 9 Jorgensen.

AUSTRALIA (1-4-2-3-1)
1 Ryan – 19 Risdon, 20 Sainsbury, 5 Milligan, 16 Behich – 15 Jedinak, 13 Mooy – 7 Leckie, 23 Rogic, 10 Kruse – 14 Maclaren.

Henryk Górecki