Transfer do… rezerw

ROW 1964 Rybnik sprzedał 16-letniego pomocnika Dawida Niedźwiedzkiego do Legii Warszawa.


W III lidze Dawid Niedźwiedzki debiutował 2 sierpnia ubiegłego roku, w meczu ROW-u 1964 Rybnik ze Ślęzą Wrocław (1:1). Wybiegł wtedy w podstawowej jedenastce, a w 51 minucie zastąpił go Radosław Dzierbicki. Nowicjuszowi miało prawo zabraknąć sił, ponieważ miał wówczas równo 15 lat i 3 miesiące. W poprzednim sezonie wystąpił w siedmiu spotkaniach ligowych, spędzając na boisku 158 minut (średnio 22,57 minuty).

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu zagrał w 16. meczach (787 minut), strzelając w nich jednego gola. Po jego strzale skapitulował bramkarz rezerw Górnika Zabrze, Mateusz Tomala.

Wczoraj 16-letni Dawid Niedźwiedzki podpisał kontrakt z Legią Warszawa, który będzie obowiązywał do 31 grudnia 2023 roku. Wychowanek RKP Rybnik nie trafił jednak do pierwszej drużyny, lecz do występujących w III lidze rezerw. Jego piłkarski szlak wiódł przez Fortecę Śiwerklany (2013-2016), Odrę Centrum Wodzisław Śląski (2016-2017) i MKS Żory (2017-2018). Z tego ostatniego klubu wiosną ubiegłego roku trafił do III-ligowego ROW-u 1964 Rybnik.

– Dawid to młody, utalentowany zawodnik, który w piłce seniorskiej doświadczenie zdobywał na poziomie 3. ligi i był przez nas obserwowany od dłuższego czasu – powiedział dla klubowej strony Legii dyrektor skautingu Tomasz Kiełbowicz.

– Cieszymy się, że został naszym zawodnikiem i to w Legii będzie rozwijał swoje umiejętności.

Oczywiście żaden z klubów nie poinformował o wysokości transferu, lecz miejmy nadzieję, że działacze z Rybnika nie popełnili tym razem takiego błędu, jak w przypadku sprzedaży do Zagłębia Lubin Bartosza Slisza (jest teraz zawodnikiem Legii). Mają do zasypania dziurę finansową, bo według nieoficjalnych wyliczeń są winni byłym i obecnym piłkarzom 330-350 tysięcy złotych. Pozornie nie jest to oszałamiająca kwota, lecz nie jest tajemnicą, że w nadchodzącym roku kluby z Rybnika nie dostaną tak wysokich dotacji jak w poprzednich latach.


Na zdjęciu: Dawid Niedźwiedzki w koszulce ROW-u 1964 Rybnik to już przeszłość…

Fot. www.row1964rybnik.com