Zobacz
Do góry

Transfer numer cztery

Możemy w Katowicach stworzyć świetną atmosferę, która będzie nas pchała do przodu i pozwoli osiągnąć wielkie rzeczy – powiedział Adrian Buchowski po podpisaniu umowy z katowickim klubem.

Kadra GieKSy na nowy sezon nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Nowym zawodnikiem został Adrian Buchowski. 28-letni przyjmujący to doświadczony gracz. Pochodzi z Zielonej Góry i tam zaczynał swoją przygodę z siatkówką. Potem grał i uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale, a po jej skończeniu bronił barw Jastrzębskiego Węgla, Siatkarza Wieluń, Ślepska Suwałki, Effectora Kielce, Indykpolu AZS Olsztyn i w ostatnim sezonie MKS-u Będzin.

– Co mnie przekonało do podpisania umowy w Katowicach? Działacze GKS-u udowodnili, że mają pomysł na zbudowanie drużyny. Te nazwiska, które w rozmowie ze mną wymienił dyrektor Łyczko, pokazały, że będzie to fajna mieszanka zawodników z charakterem i ogranych, którzy wiedzą, jak wygrywać z PlusLidze. Może być bardzo ciekawie… – odparł Buchowski.

GKS Katowice. Rozgrywający z Belgii

28-latek jest już czwartym nowym graczem, który zasilił GieKSę. Wcześniej umowy podpisali: rozgrywający Jan Firlej oraz atakujący Wiktor Musiał i Jakub Jarosz. Zmienił się także trener. Piotra Gruszkę, który ma objąć Asseco Resovię zastąpił Dariusz Daszkiewicz. Jest on doskonale znany Buchowskiemu. – Przez trzy lata pracowaliśmy razem w Kielcach. To doświadczony szkoleniowiec i na pewno dobrze poukłada naszą grę. Dobrze nam się współpracowało – powiedział Buchowski.

Z pozyskania przyjmującego zadowoleni są też działacze. – To bardzo solidny i doświadczony zawodnik, który z dobrej strony pokazał się już w kilku klubach PlusLigi – ocenił Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w katowicki sport

 • Przejść do historii. Witamy w piekle. Powiało optymizmem

  W poniedziałkowym numerze „Sportu” bogaty serwis informacyjny z różnych dyscyplin i ciekawa publicystyka. W sam raz dla Ciebie!

  Redakcja19 maja 2019
 • Mucha nie siada. Szorstki pean dla Pana Trenera

  Trzeba jeszcze wygrać tylko ten jeden mecz i największa niespodzianka w historii ekstraklasy w XXI wieku dokona się na naszych oczach.

  Tomasz Mucha19 maja 2019
 • Kto zagra w pucharach?

  Jeżeli w meczach drużyn z Krakowa i Białegostoku padną takie same wyniki, to w kwalifikacjach Ligi Europy wystąpi drużyna Michała Probierza.

  Jakub Kubielas19 maja 2019
 • Żuraw twierdzi, że Lech Piastowi nie odpuści

  Takie zapewnienie składa trener „Kolejorza”, Dariusz Żuraw, choć jego zespół już o nie walczy.

  PAP19 maja 2019
 • Piast Gliwice. Walczy o mistrzostwo i kontrakt

  Wielu kibiców Piasta nie wyobraża sobie tego, żeby w kolejnym sezonie w barwach ich drużyny zabrakło Gerarda Badii. – Nie wyobrażam...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • Drabicki: Czekam na mistrzostwo!

  - Piast wielokrotnie w tym sezonie pokazywał, że jest dobrze przygotowany do rozgrywek i trzyma poziom – mówi Józef Drabicki, wieloletni...

  Michał Zichlarz19 maja 2019
 • W Rybniku tli się iskierka nadziei

  „Obowiązkiem” ROW-u Rybnik jest zwycięstwo w ostatnim meczu ze Zniczem Pruszków, a reszta… jest w rękach konkurencji.

  Bogdan Nather19 maja 2019
 • To będzie mecz nad meczami!

  Rok temu Piast w ostatniej kolejce był nad przepaścią. Dzisiaj jest blisko szczytu góry. To pokazuje, jaką drogę przeszedł gliwicki zespół,...

  Krzysztof Brommer19 maja 2019
 • II liga. Zostały tylko dwie niewiadome

  Zgodnie z oczekiwaniami, sezon na boiskach II ligi trzyma w napięciu do samego końca, ale w najbliższą niedzielę wszystko ostatecznie musi...

  mar19 maja 2019