Transfer numer cztery

Kadra GieKSy na nowy sezon nabiera coraz wyraźniejszych kształtów. Nowym zawodnikiem został Adrian Buchowski. 28-letni przyjmujący to doświadczony gracz. Pochodzi z Zielonej Góry i tam zaczynał swoją przygodę z siatkówką. Potem grał i uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale, a po jej skończeniu bronił barw Jastrzębskiego Węgla, Siatkarza Wieluń, Ślepska Suwałki, Effectora Kielce, Indykpolu AZS Olsztyn i w ostatnim sezonie MKS-u Będzin.

– Co mnie przekonało do podpisania umowy w Katowicach? Działacze GKS-u udowodnili, że mają pomysł na zbudowanie drużyny. Te nazwiska, które w rozmowie ze mną wymienił dyrektor Łyczko, pokazały, że będzie to fajna mieszanka zawodników z charakterem i ogranych, którzy wiedzą, jak wygrywać z PlusLidze. Może być bardzo ciekawie… – odparł Buchowski.

28-latek jest już czwartym nowym graczem, który zasilił GieKSę. Wcześniej umowy podpisali: rozgrywający Jan Firlej oraz atakujący Wiktor Musiał i Jakub Jarosz. Zmienił się także trener. Piotra Gruszkę, który ma objąć Asseco Resovię zastąpił Dariusz Daszkiewicz. Jest on doskonale znany Buchowskiemu. – Przez trzy lata pracowaliśmy razem w Kielcach. To doświadczony szkoleniowiec i na pewno dobrze poukłada naszą grę. Dobrze nam się współpracowało – powiedział Buchowski.

Z pozyskania przyjmującego zadowoleni są też działacze. – To bardzo solidny i doświadczony zawodnik, który z dobrej strony pokazał się już w kilku klubach PlusLigi – ocenił Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze