Trener bez celebry

Do zupełnie niecodziennej sytuacji doszło w obozie angielskim pomiędzy meczem z Tunezją, a starciem przeciwko Panamie, który będzie dla „Synów Albionu” drugim meczem podczas rosyjskiego mundialu. Kontuzji doznał bowiem… selekcjoner zespołu, Gareth Southgate! Dokładnie nie wiadomo, jak do tego doszło. Były reprezentant Anglii i dwukrotny uczestnik mistrzostw świata w roli piłkarza, wybrał się na przebieżkę wokół bazy znajdującej się w Riepino, nieopodal Sankt Petersburga. Kiedy wrócił okazało się, że ma uszkodzony bark i konieczna była interwencja medyczna. Lekarz angielskiej reprezentacji założył mu stabilizator i rozpoczął leczenie. – Ostrzeżono mnie, aby zbyt ekspresyjnie nie celebrował bramek zdobywanych przez nasz zespół. Będzie to trudne, ale muszę uważać, bo uniesienie ręki w górę wiąże się z dużym bólem – powiedział 48-letni opiekun „Synów Albionu”. W angielskich mediach nie zabrakło… żartów na temat urazu selekcjonera. Ktoś napisał nawet, że Southgate stoczył… walkę z niedźwiedziem i wygrał.

Zwycięstwa nad Panamą, co wiązać się będzie raczej z zapewnieniem awansu do kolejnej fazy rywalizacji, oczekują tymczasem angielscy kibice. W pierwszym meczu, przeciwko Tunezji, Anglicy nie zachwycili, ale mają wspaniałego Harry’ego Kane’a, który uratował wygraną w doliczonym czasie gry. Przed niedzielnym starciem sympatycy i eksperci są raczej pewni swego, ale po raz kolejny przestrzegają przed lekceważeniem niżej notowanego rywala. W historii swoich startów w MŚ, Anglicy pięć razy mierzyli się do tej pory z drużynami ze strefy CONCACAF i bilans wcale nie jest nadzwyczajny. W 1966 roku pokonali 2:0 zespół Meksyku, a 40 lat później – w takim samym stosunku – ograli Trynidad i Tobago. Cztery lata temu zremisowali bezbramkowo z Kostaryką, a w 2010, 1:1 z USA. To właśnie z amerykańskim zespołem przegrali słynny mecz w 1950 roku, 0:1.

 

Grupa G

NIŻNY NOWOGRÓD – NIEDZIELA, 24.06., GODZ. 14.00

ANGLIA – PANAMA

ANGLIA (1-3-5-2)
1. Pickford – 2 Walker, 5 Stones, 6 Maguire – 12 Trippier, 20 Alli, 8 Henderson, 7 Lingard, 18 Young – 10 Sterling, 9 Kane.

PANAMA (1-4-5-1)]
1. Penedo – 2. Murillo, 5. R. Torres, 4. Escobar, 15 Davis – 8 Barcenas, 11 Cooper, 6 Gomez, 20 Godoy, 21 Rodriguez – 7 Perez.