Trener daje gwarancje

Po meczu z Arką Gdynia szkoleniowiec sosnowiczan prosi o cierpliwość.

Niedosyt w Sosnowcu. Zespół Dariusza Dudka nie podniósł punktów z murawy podczas starcia z Arką, choć z przebiegu gry nie zasłużył na porażkę. – W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Arka oddała jeden strzał na bramkę. W drugiej połowie też mieliśmy dobre 35 minut. Można postawić tezę, że krytyczną chwilą był dla nas gol strzelony na 1:0. Zdobywamy bramkę, a następnie oddajemy pole Arce i w cztery minuty sami tracimy dwie. To jest problem – mówi trener sosnowiczan. Dariusz Dudek deklaruje, że ma pomysł jak to zmienić. Prosi jednak o cierpliwość. – Gwarantuję, że jeszcze dwa lub trzy tygodnie i po strzelonej bramce nie będziemy się cofać, tylko dążyć do kolejnych goli. Potrzebuję czasu, którego jako trener nie mam, ale musimy zmienić pewne automatyzmy – dodaje szkoleniowiec Zagłębia.

Na plus należy oddać drużynie Dariusza Dudka, że po stracie dwóch bramek w krótkim odstępie czasu sosnowiczanie nie załamali się, tylko ruszyli do odrabiania strat. Były ku temu okazje, ale zawiodła skuteczność. Dobrym posunięciem okazało się wpuszczenie drugiego napastnika. To spowodowało, że siła uderzeniowa sosnowiczan była większa. Gdyby jeszcze w końcówce Szymon Sobczak i Marek Fabry wykazali się większą precyzją… – Uważam, że zmiany dały impuls, od 70 minuty graliśmy na dwóch napastników. Marek Fabry miał na głowie piłkę meczową po zagraniu innego rezerwowego, Patryka Bryły – podkreśla trener Dudek.

W meczu z Arką sosnowiczanie musieli sobie radzić bez Maksymiliana Banaszewskiego, skrzydłowego, który jesienią należał do najjaśniejszych punktów w Zagłębiu. Na razie nie wiadomo kiedy popularny „Banan” będzie do dyspozycji trenera Dudka. – Maks ma problemy z Achillesem. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli na niego zbyt długo czekać. Nie jesteśmy tuzami finansowymi, prędzej czy później przyjdzie do nas lewy obrońca, ale jeżeli zajdzie taka potrzeba, to sprowadzimy jeszcze kogoś do ofensywy – deklaruje Dariusz Dudek.

Najbliższy mecz sosnowiczanie rozegrają w sobotę. Będzie to pożegnalny występ Zagłębia na Stadionie Ludowym. 25 lutego zespół Dariusza Dudka przeniesie się już na nowy stadion. W ramach akcji promocyjnej piłkarze wraz z trenerem odwiedzą w najbliższych dniach centra handlowe w Zagłębiu i będą do dyspozycji kibiców sosnowieckiego klubu. 15 lutego zawitają do Centrum Handlowego M1 w Czeladzi, 16 lutego odwiedzą sosnowiecką Plejadę, a 17 lutego, dzień przed meczem z Odrą, CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej.