Trenerzy po meczu chwalą zmiany dokonane w Górniku

Marcin BROSZ, trener Górnika Zabrze

Fot. Michał Chwieduk/400mm

– Miejsce w tabeli II ligi, które zajmuje Rozwój, w ogóle nie odzwierciedla jego gry. Widać, że drużynę cechuje nie tylko zaangażowanie, ale i pomysł. Pomysł na siebie ma też cały klub, tu jest wykonywana systematyczna praca. Za to chcę pochwalić, bo Rozwój dostarcza polskiej piłce ciekawych młodych zawodników. To był dla nas bardzo trudny mecz. Nasza przewaga rosła w końcówce, co było spowodowane tym, że miałem zmienników. Wchodzili na boisko ci, którzy stanowią w ostatnim czasie stanowią o obliczu Górnika.

To była nasza wartość dodana. Szczególnie w drugiej części dogrywki było widać, że kolejni wpuszczani na świeżości piłkarze zmieniają obraz spotkania. Cieszymy się, że na tak ciężkim terenie wywalczyliśmy awans do ćwierćfinału.

Rafał BOSOWSKI, trener Rozwoju Katowice

Fot. Tomasz Błaszczyk/PressFocus

– Dziękuję trenerowi Broszowi za takie ciepłe słowa pod adresem naszego klubu. Gratuluję Górnikowi przejścia do kolejnej rundy. Wierzę w to, że przegraliśmy dzisiaj ze zdobywcą Pucharu Polski. Mocno będziemy ściskać kciuki, by Górnik dalej szedł tą drogą. Nikt nie zrozumie naszego modelu pracy tak dobrze, jak trener Brosz, który dostarcza chyba najwięcej młodych chłopaków do polskiej ekstraklasy. Chcieliśmy doprowadzić do karnych, wygrać, ale Górnik dokonał bardzo jakościowych zmian. Chłopcy zostawili na boisku kawał zdrowia. Jestem z nich bardzo zadowolony.