Trzecioligowiec pogrążył „Żubry”

Trzecioligowa Lechia Zielona Góra wyrzuciła za burtę Pucharu Polski Jagiellonię Białystok!

Pozornie III-ligowa Lechia Zielona Góra stała na straconej pozycji w konfrontacji z Jagiellonią Białystok, wszak oba zespoły dzieli różnica trzech poziomów rozgrywkowych. Gospodarze jednak ani myśleli składać broni przed rozpoczęciem rywalizacji i utrzeć nosa przedstawicielowi ekstraklasy.

Zespół trenera Macieja Stolarczyka dał się zaskoczyć już w 9 minucie meczu, gdy po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Sebastiana Górskiego piłkę z bliska do bramki „Jagi” wpakował Przemysław Mycan. 27-letni napastnik gospodarzy po raz drugi zmusił do kapitulacji Sławomira Abramowicza w 33 minucie, gdy po prostopadłym podaniu Mateusza Zientarskiego stanął oko w oko z bramkarzem „Żubrów” i pokonał go płaskim uderzeniem.

W tzw. międzyczasie goście nie wykorzystali rzutu karnego, podyktowanego za faul na Bojanie Nasticiu. Przy strzale z „wapna” Martin Pospiszil wprawdzie oszukał golkipera Lechii Wojciecha Fabisiaka, ale trafił futbolówką w słupek! Tuż przed przerwą po podaniu Jesusa Imaza kontaktowego gola dla „Jagi” zdobył Bartłomiej Wdowik i wydawało się, że w II połowie ekipa z Białegostoku złapie właściwy rytm.

Tymczasem zaraz po wznowieniu gry po przerwie (47 min) Rafał Ostrowski strzelił trzeciego gola dla niżej notowanych zielonogórzan. Potem do podopiecznych trenera Andrzeja Sawickiego dwukrotnie uśmiechnęło się szczęście, bo po strzałach Imaza (63 i 64 min) od utraty gola ratował ich słupek. Lechia utrzymała korzystny wynik do końcowego gwizdka arbitra i sensacja stała się faktem. Jagiellonia pożegnała się z Pucharem Polski, a jej pogromca awansował do 1/8 finału!

1/16 finału PP

Lechia Zielona Góra – Jagiellonia Białystok 3:1 (2:1)

1:0 – Mycan, 9 min, [2:0] – Mycan, 33 min, 2:1 – Wdowik, 45 min, 3:1 – Ostrowski, 47 min.

LECHIA: Fabisiak – Estigarribia, Ostrowski, Kurowski (67. Lechowicz) – Zientarski (83. Maćkowiak), Dzidek (67. Zając), Babij, Łoboda (75. Szwed), Surożyński, Górski (75. Malec) – Mycan. Trener Andrzej SAWICKI.

JAGIELLONIA: S. Abramowicz – Wdowik, Tiru, Matysik (46. Puerto), Nastić, Lewicki (67. Łaski) – Czernych (67. Bortniczuk), Pospiszil (55. Wojciechowski), Nene, Imaz – Kowalski (55. Gual). Trener Maciej STOLARCZYK.

Sędziował Karol Arys (Szczecin). Żółte kartki: Kurowski, Dzidek – Pospiszil, Czernych.

Na zdjęciu: Piłkarz Jagiellonii Jesus Imaz nie może uwierzyć, że jego drużynę za burtę Pucharu Polski wyrzucił trzecioligowiec!