Trzy gole bielszczan w starciu III-ligowców

W starciu III-ligowców, których los skojarzył w I rundzie Pucharu Polski, Rekord pewnie 3:0 pokonał Chełmiankę.

Dużą rolę w strzeleckich popisach tym razem odegrało doświadczenie Daniela Ferugi, który już w 7. minucie uruchomił dokładnym podaniem Marcina Wróbla, a napastnik bielszczan wypracował sobie pozycję strzelecką i celnym strzałem zza linii pola karnego otworzył wynik. Podwoił go Feruga, który w 38. minucie wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Nowaka z rzutu wolnego, wykonanego z lewej strony boiska. Wrzucona futbolówka dotarła idealnie na głowę pomocnika i uderzenie z 6. metra ustaliło rezultat pierwszej połowy.

Po przerwie, choć zespół plasujący się w IV grupie III ligi na 15. pozycji nie dawał za wygraną, gola znowu strzelił zespół plasujący się na 3 pozycji w III grupie III ligi. Tym razem szybka akcja Daniela Świderskiego z Filipem Walusiem zakończyła się dograniem piłki w pole karne gdzie najszybszy okazał się Szczepan Mucha i wślizgiem uprzedzając Dominika Brzozowskiego przypieczętował drugi w historii klubu z Cygańskiego Lasu awans do 1/16 Pucharu Polski.

– To był dobry, „ciasny” mecz – podsumował spotkanie trener bielszczan Dariusz Mrózek. – W zespole rywali wyróżniał się doświadczony Grzegorz Bonin, który umiejętnie posyłał w bój szybkich partnerów i kilka razy Jakub Szumera musiał się wykazać, żeby zachować czyste konto. My natomiast stanowiliśmy zespół i jego dobra gra jako całości pozwoliła nam wywalczyć awans do następnej rundy.

Rekord Bielsko-Biała – Chełmianka Chełm 3:0 (2:0)

1:0 – Wróbel, 7 min, 2:0 – Feruga, 38 min (głową), 3:0 – Mucha, 81 min.

REKORD: Szumera – Żołna, Kareta, Pańkowski, Madzia, Kasprzak – Feruga (58. Waluś), Twarkowski (71. Wyroba), Nowak, Mucha (83. Caputa) – Wróbel (58. Świderski). Trener Dariusz MRÓZEK.

CHEŁMIANKA: Brzozowski – Budzyński, Bobrow, Wiatrak (75. Konojacki), Bednara – Czułowski (46. Wójcik), Szczodry (46. Panas), Piekarski, Bonin, Knap (46. Stępień) – Myśliwiecki (75. Chwedoruk). Trener Tomasz ZŁOMAŃCZUK.

Sędziował Aleksander Kozieł (Kielce). Widzów 350. Żółte kartki: Kasprzak, Twarkowski, Wyroba – Budzyński.

Na zdjęciu: Grzegorz Bonin (z lewej) i Tomasz Nowak, kiedyś razem w Górniku Łęczna, we wtorek po przeciwnych stronach pucharowej barykady.