Trzy gole Rekordu w trzy minuty!

Bielszczanie zanotowali trzecie z rzędu zwycięstwo, a rozmontowywanie legnickiej defensywy rozpoczęli bardzo szybko.

Lot dośrodkowanej przez Tomasza Nowaka piłki przedłużył głową Kacper Kasprzak, a Daniel Feruga z bliska „domknął” akcję, mimo interwencji bramkarza.

Na kolejne gole trzeba było czekać aż do 56 minuty, ale jak już zaczęły padać to 3 w 3 minuty. Najpierw jednak boisko – po drugiej żółtej kartce za faul na Szczepanie Musze – opuścił Krystian Andrzejewski, a następnie Feruga „główką” po dośrodkowaniu Nowaka rozpoczął kanonadę. W odpowiedzi Tomasz Mamis huknął z narożnika pola karnego i trafił w „okienko” dalszego słupka, ale radość miejscowych z tego efektownego i kontaktowego gola trwała tylko 2 minuty, bo po składnej akcji gości, zakończonej strzałem Muchy z 12 metra, odbitą przez Rudolfsa Solohę piłkę z bliska do siatki wpakował Dawid Kasprzyk.

Mający dwie bramki przewagi zespół z Bielska-Białej spokojnie kontrolował mecz do końca, a w 84 min rezerwowi wahadłowi postawili pieczęć na zwycięstwie. Kamil Żołna dograł bowiem do Seweryna Caputy, który „złamanym” uderzeniem z 14 m posłał kozłującą piłkę nad wysuniętym nieco na przedpole bramkarzem do siatki. Na koniec szkoleniowiec bielszczan mógł więc spokojnie posłać jeszcze na boisko 16-letniego debiutanta Tomasza Walaszka, a po ostatnim gwizdku chwalić cały zespół za mądrość i skuteczność.

Miedź II Legnica – Rekord Bielsko-Biała 1:4 (0:1)

0:1 – Feruga, 3 min, 0:2 – Feruga, 56 min (głową), 1:2 – Mamis, 57 min, 1:3 – Kasprzyk, 58 min, 1:4 – Caputa, 84 min

MIEDŹ II: Soloha – Balcewicz, Orzechowski, Pojasek – Andrzejewski, Garuch, Trawiński (66. Wojtak), Karolczak (85. Matuszak) – Tangiri (75. Kwolek), Mamis, Bednarski (85. Basta). Trener Adrian ŻURAŃSKI.

REKORD: Kotelba – Nocoń (73. Żołna), Kareta (87. Walaszek), Pańkowski, Krysik, Kasprzak – Feruga (81. Waluś), Twarkowski, Nowak, Mucha (81. Caputa) – Kasprzyk (73. Wróbel). Trener Dariusz MRÓZEK.

Sędziował Paweł Maćkowiak (Szczecin). Widzów 50. Żółte kartki: Andrzejewski – Caputa, czerwona Andrzejewski (54, druga żółta).