Trzy nowe twarze

Trener GKS-u Jastrzębie Grzegorz Kurdziel przez dwa najbliższe tygodnie zamierza sprawdzać kandydatów do gry w swoim zespole.


W pierwszym treningu GKS-u Jastrzębie w tym roku wzięło udział 23 zawodników. W zespole trenera Grzegorza Kurdziela nie zabrakło nowych twarzy. Byli to trzej piłkarze testowani przez drugoligowca. Jednym z nich był 20-letni czeski lewoskrzydłowy Dominik Koneczny, który na co dzień występuje w drugoligowym zespole MFK Frydek-Místek. Wychowanek SK Szenov w grudniu ubiegłego roku zagrał w dwóch sparingach jastrzębian – z Rekordem Bielsko-Biała i Skrą Częstochowa. W tym pierwszym wpisał się nawet na listę zdobywców bramek.

Kolejnym sprawdzanym piłkarzem jest niespełna 28-letni (urodził się 1 lutego 1995 roku) środkowy pomocnik Joao Luis Araujo Guilherme. W sezonie 2021/2022 Portugalczyk był zawodnikiem Olimpii Elbląg, w barwach której rozegrał 32 mecze w eWinner 2. Lidze, ale nie strzelił w nich nawet jednego gola. Jesienią był w swojej ojczyźnie zawodnikiem III-ligowego Realu SC.

Trzecim testowanym zawodnikiem przez GKS Jastrzębie jest 17-letni skrzydłowy Tymon Kłosowicz z FCB Escoli Varsovia U-19. W rundzie jesiennej zagrał w 13 meczach (na 16 możliwych) w Centralnej Lidze Juniorów, strzelając w nich jednego gola.

W poniedziałkowym treningu nie wzięli udziału zawodnicy wystawieni przez klub z Harcerskiej na listę transferową, czyli Remigiusz Borkała, Kacper Kawula, Brazylijczyk Joao Passoni oraz Dawid Szkudlarek. Zabrakło również Salvadora Pryki, ćwiczył natomiast Miłosz Misala. Trenował również 26-letni obrońca Dawid Witkowski, który rundę jesienną musiał spisać na straty z powodu poważnej kontuzji i żmudnej rehabilitacji. Oto uczestnicy pierwszego treningu GKS-u Jastrzębie: Farid Ali, Bartosz Boruń, Michał Antkowiak, Grzegorz Drazik, Szymon Gołuch, Joao Guilherme, Kamil Jadach, Dariusz Kamiński, Jakub Kasperowicz, Dominik Klimkiewicz, Tymon Kłosowicz, Dominik Koneczny, Dominik Kulawiak, Przemysław Lech, Miłosz Misala, Krystian Mucha, Mateusz Słodowy, Daniel Stanclik, Daniel Szymczak, Dawid Witkowski, Nataniel Wybraniec, Natan Wysiński i Jewhenij Zacharczenko.

Zwieńczeniem pierwszego tygodnia pracy piłkarzy z Jastrzębia Zdroju będzie sobotni sparing z Odrą Opole, który rozpocznie się o godzinie 11.00.

– Na pewno dojdzie u nas do pewnych ruchów kadrowych – powiedział dyrektor sportowy GKS-u Jastrzębie, Adam Lechowski. – Po analizie pierwszej rundy doszliśmy do pewnych wniosków. Nie chcę odkrywać wszystkich kart, ale w naszej drużynie pojawią się 3-4 nowe twarze, praktycznie na każdą pozycję. Aby planowane transfery doszły do skutku, musimy zadziałać w drugą stronę, to znaczy pewne osoby muszą klub opuścić.

– Okres przygotowania do pierwszego meczu ligowego jest bardzo długi – zaznaczył na wstępie trener Grzegorz Kurdziel. – Mecze kontrolne mają posłużyć w przygotowaniu formy na najważniejszą część sezonu, czyli rozgrywki ligowe. W sparingach będziemy testować nowych zawodników. Chciałbym, żeby nasze treningi były intensywne i jakościowe. Dla mnie najważniejsze będzie uzyskanie tej intensywności w graniu. Przez pierwsze dwa tygodnie będą do nas przyjeżdżali zawodnicy, których będziemy dokładnie obserwowali. Wtedy przekonamy się, czy będą mieli szansę u nas zostać. Po dwóch tygodniach pracy na własnych obiektach planujemy wyjazd na tygodniowy obóz.


Na zdjęciu: W najbliższym czasie na treningach GKS-u Jastrzębie będą pojawiali się nowi zawodnicy.

Fot. gksjastrzebie.com