Trzy nowe zakażenia w Cracovii

Przeprowadzone we wtorek testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród piłkarzy Cracovii dały w trzech przypadkach wynik pozytywny – poinformował krakowski klub. Zapewniono jednak, że niedzielny mecz 8. kolejki z Lechem w Poznaniu nie jest zagrożony.


Wczoraj Cracovia ujawniła, że zakażonych koronawirusem jest czterech zawodników i był to efekt badań tylko tych, którzy wykazywali objawy zakażenia. Natychmiast zrezygnowano z treningów grupowych i testom poddano wszystkich graczy pierwszego zespołu oraz sztabu szkoleniowego.

„Od zakończenia sobotniego meczu ligowego wszyscy piłkarze przebywali w izolacji, tym samym najbliższe spotkanie z Lechem Poznań nie jest zagrożone” – zapewniono za pośrednictwem oficjalnego klubowego konta na portalu społecznościowym Twitter.

W Cracovii do tej pory stwierdzono siedem pozytywnych wyników testu na obecność koronawirusa wśród piłkarzy. Pierwszy – 6 października, ale wówczas nie przerywano treningów grupowych.

W ostatnim meczu ekstraklasy drużyna spod Wawelu pokonała w sobotę na swoim stadionie Piasta Gliwice 1:0 i zajmuje 13. miejsce w tabeli. W najbliższej kolejce „Pasy” mają się zmierzyć 25 października z Lechem w Poznaniu.


Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus