Trzy priorytety

Ludzie odpowiedzialni za politykę kadrowa klubu dopiero teraz zaczynają okres wytężonej pracy. Przed startem w kwalifikacjach Champions League zespół ma być wzmocniony. Giełda nazwisk jeszcze nie ruszyła, ale wiadomo, że przy Łazienkowskiej stworzono listę priorytetów. W pierwszej kolejności pozyskany zostanie lewy obrońca, skrzydłowy i napastnik.

Szczególnie paląca wydaje się kwestia wzmocnienia ataku. Eduardo, który przychodził do Legii jako zawodnik z najbogatszym CV w historii polskiej ekstraklasy, przez całą rundę wiosenną nie wpisał się na listę strzelców. Z kolei Jarosław Niezgoda, najskuteczniejszy snajper warszawian, zmaga się z urazem pleców, których może mieć charakter przewlekły. Niewykluczone, że w decydującej fazie batalii o fazę grupowa Ligi Mistrzów sztab szkoleniowy nie będzie miał tego piłkarza do dyspozycji.

Na arenie międzynarodowej Legia musi tym razem przebrnąć przez cztery rundy eliminacyjne. W trzech pierwszych będzie rozstawiona, a przy korzystnym splocie okoliczności – również w czwartej. Pierwszy mecz o awans do kontynentalnej elity odbędzie się 10 lub 11 lipca.