Tureckie kazanie Zagłębia Sosnowiec

22 zawodników I-ligowca z Sosnowca rozpoczęło w sobotę zgrupowanie w Turcji.


Piątkowy mecz z Sandecją Nowy Sącz był ostatnim akcentem pierwszej części przygotowań piłkarzy Artura Skowronka do rundy wiosennej. Najbliższe dwa tygodnie zespół spędzi na tureckiej ziemi. W Belek Zagłębie rozegra trzy mecze sparingowe. Na razie z zespołem nie ma Joao Oliviery, którego zatrzymały sprawy osobiste.

To oficjalny komunikat klubu, choć nie można wykluczyć, że brak Portugalczyka na pokładzie samolotu spowodowany był zainteresowania pomocnikiem sosnowiczan przez Arkę Gdynia. Najbliższe dni dadzą odpowiedź na to pytanie.

Do Turcji nie polecieli także Mateusz Machała, który zmaga się z kontuzją mięśni brzucha, Kacper Smoleń (zerwane więzadła w pierwszym tegorocznym meczu sparingowym), a także będący w trakcie rehabilitacji Michał Masłowski i Łukasz Turzyniecki.

Z nowych graczy z zespołem nad Bosfor udali się Michał Gliwa oraz Filip Borowski, ale klub z Sosnowca czyni jeszcze starania, aby wzmocnić zespół nowym napastnikiem. Scenariusze w tej kwestii są dwa. Jeśli sprawy potoczą się w miarę szybko, to niewykluczone, że kandydat do gry w Zagłębiu dołączy do zespołu jeszcze w Turcji. Nie można jednak wykluczyć, że nowego napastnika poznamy dopiero po powrocie sosnowiczan ze zgrupowania.

Co warte podkreślenia w grupie piłkarzy, który udali się na zgrupowanie jest sporo młodzieży. Młodzi zamierzają powalczyć o miejsce w składzie sosnowiczan. Kacper Siuta, Mikołaj Staniak, Bartosz Chęciński oraz Igor Dziedzic jeszcze nie mają w dorobku ligowych występów, z kolei Adrian Troć i Mateusz Popczyk debiutowali już w pierwszej drużynie sosnowiczan, ale na koncie mają zaledwie kilka występów.

Tymczasem klub ze Stadionu Ludowego został przez Komisję ds. Licencji Klubowych ukarany karą 5 tysięcy złotych za naruszenie kryterium podręcznika licencyjnego związanego z zaległościami finansowymi. Sprawa ma związek z zaległościami wobec jednego z byłych piłkarzy, który jak mówią w klubie został już spłacony. – Będziemy wyjaśniać tę kwestię w piłkarskiej centrali. Liczymy, że po złożeniu wyjaśnień kara zostanie anulowana – podkreśla Łukasz Girek, prezes Zagłębia.


Kadra na Zagłębia zgrupowanie w Belek

Bramkarze: Michał Gliwa, Kamil Bielikow, Kacper Siuta

Zawodnicy z pola: Dawid Ryndak, Szymon Pawłowski, Wojciech Kamiński
Dominik Jończy, Patryk Bryła, Maksymilian Banaszewski, Nikolas Korzeniecki, Dawid Gojny
Szymon Sobczak, Quentin Seedorf, Lukas Duriska, Wojciech Szumilas, Vedran Dalić, Mikołaj Staniak, Adrian Troć, Bartosz Chęciński, Igor Dziedzic, Mateusz Popczyk, Filip Borowski.


Fot. facebook.com/ZaglebieSA